"Osobliwości Świata Fizyki" 2012

     I znów, jak co roku, we wrześniu, uczniowie naszego Gimnazjum mieli możliwość zetknięcia się z fizyką przez duże F -  Instytut Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, przygotował dla młodzieży z naszego rejonu  wykłady ilustrowane dużą ilością pokazów i doświadczeń. Osobami  wprowadzającymi uczniów w trudny, ale jakże ciekawy świat fizyki  są członkowie  Pracowni Dydaktyki Fizyki UŚ.


  Pokazy znane pod nazwą "Osobliwości Świata Fizyki" organizowane są we wrześniu od wielu już lat w aulach Instytutu Fizyki i niezmiennie cieszą się ogromną popularnością. Tematyka pokazów związana jest z programem szkolnym.
  W tym roku w trzech salach wykładowych uczelni przygotowano pokazy z następujących tematów:
- „Zajrzeć w świat atomów”
- „Jedna materia – wiele stanów”
- „Panta Rhei”
  Choć niektóre  wykłady były dość trudne, to przedstawione doświadczenia bardzo się wszystkim podobały! Na pewno przyczynią się do większego zainteresowania przedmiotem oraz do lepszego rozumienia treści poznawanych na lekcjach.
       Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w pokazach, i jak zwykle zapraszamy za rok !Śmiech


Joanna Krakowiak, Izabela Leńdźwa

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.