Kangurzy skok po laury - wyniki miedzynarodowego konkursu matematycznego „KANGUR matematyczny 2010”


Konkurs kangur jest skierowany do szerokiego spektrum dzieci i młodzieży. Rywalizacja w konkursie jest podzielona na pięć kategorii wiekowych i obejmuje uczniów: szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Właśnie dzięki temu, między innymi, konkurs jest tak popularny. Kategorie wiekowe to: maluch, beniamin, kadet, junior i student. Konkurs zawsze odbywa się na takich samych zasadach, jest to jednorazowy test trwający 75 minut rozwiązywany w różnych szkołach w tym samym czasie.

 

Uczestnicy najmłodszej kategorii – maluch mają do rozwiązania 24 zadania, pozostali 30 zadań. Wszystkie zadania są podzielone na 3 poziomy trudności. Za zadania z pierwszego poziomu uczestnik otrzymuje po 3 punkty, za zadania z drugiego poziomu trudności 4 punkty, a za zadania z trzeciego poziomu po 5 punktów. Warto zwrócić uwagę na to że organizatorzy ograniczyli w teście przypadek, czyli szczęście uczniowskie. Za brak odpowiedzi za zadanie nie otrzymuje się punktów, natomiast za złą odpowiedz otrzymuje się punkty ujemne o wartości 25% punktów należnych za rozwiązanie konkretnego zadania. Tak więc, metoda chybił – trafił nie sprawdzi się zupełnie, bo można na niej stracić więcej. Tak też, w konkursie zwyciężają najlepsi uczniowie – matematycy.

W tegorocznej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „KANGUR 2010” wzięło udział 26 uczniów naszej szkoły w kategorii Kadet i Junior. Uczniowie zdobyli od 45 do105 punktów, co jest dobrym wynikiem na poziomie powiatu i regionu. Najwyższe wyróżnienia otrzymali:
Wojciech Pasek z kl. II c – 3 miejsce w powiecie - NAGRODA II STOPNIA; nauczyciel prowadzący:
mgr Janina Siwakowska
Kamil Orciuch – NAGRODA KSIĄŻKOWA – 5 miejsce w powiecie; nauczyciel prowadzący:
mgr Marek Napieraj
Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

Komitet Organizacyjny Konkursu „KANGUR i KANGUREK 2010” w Katowicach serdecznie dziękuje za pracę wszystkim osobom biorącym udział w przeprowadzeniu i organizacji konkursu.

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.