PROJEKT eTWINNING ZNÓW W NASZEJ SZKOLE.

Wraz z nowym rokiem szkolnym uczniowie Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka rozpoczęli międzynarodową współpracę w ramach projektu eTwinning. Tym razem pracujemy w dwóch grupach, nad dwoma odrębnymi projektami. Wszystkie nasze działania są prowadzone w języku angielskim, dzięki czemu  nasi uczniowie  mogą szlifować zdobyte podczas lekcji  umiejętności.


Pierwszy z projektów nosi nazwę – „Four seasons” czyli „Cztery Pory Roku”.  Szkoły w nim uczestniczące to placówki z Belgii, Włoch, Francji, Niemiec no i naturalnie z Polski – Radzionków. Projekt  ten ma na celu uświadomienie uczniom, że pory roku to  podział nie tylko ze względu na zmiany zachodzące w przyrodzie oraz zmiany pogodowe, ale również specyficzne święta i uroczystości – obrzędy i tradycje - różne , w różnych częściach Europy. Właśnie tę różnorodność, ale i podobieństwa chcemy poznać dzięki systematycznej współpracy z krajami partnerskimi.
W naszej szkole, w projekcie, udział biorą uczniowie klas pierwszych . To dopiero początek naszych działań, a nasi zdolni podopieczni  już wykazali się nie lada kreatywnością, przedstawiając siebie i naszą szkołę kolegom  z  zagranicy. Wszyscy chętni mogą na bieżąco śledzić nasze zmagania językowo -  kulturowe na stronie projektu :
http://new-twinspace.etwinning.net/web/p79798     Certyfikat- pobierz
Nasz drugi projekt to zupełnie inne zadania. Tu pracujemy nad zagadnieniami ukrytymi pod szeroko rozumianym tytułem – „Health4life”, czyli „Zdrowie dla Życia”.
Partnerami tego projektu są:  Belgia, Włochy, Malta, Holandia, Polska – Warszawa oraz nasza szkoła –Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie. W działania projektowe zaangażowani są uczniowie klas trzecich.
W ogólnych założeniach projektu mówimy o tym, że zdrowie to nie tylko stan ciała i umysłu wolny od chorób czy bólu. Zdrowie to także zdrowy tryb życia oraz indywidualny wybór każdego młodego człowieka. Dzisiejsi  nastolatkowe, żyją inaczej niż ci 50 lat temu. Zmieniły się nie tylko ich zainteresowania, ale również nawyki  żywieniowe, a dostęp do coraz bardziej popularnych używek stał się łatwiejszy. Poprzez  ten projekt chcemy dowiedzieć się, czy młodzi ludzie z europejskich krajów mają te same problemy  i nauczyć się od siebie jak można je rozwiązać by żyć zdrowo.
Link do strony : http://new-twinspace.etwinning.net/web/p79799    Certyfikat- pobierz

W obydwu projektach wykorzystane będą nowoczesne technologie informacyjne oraz narzędzia internetowe m.in.: Chat, e-mail, Forum,  prezentacje Powerpoint, video, obrazki i zdjęcia , pamiętnik projektu – blog, Twinspace, wirtualne środowisko do uczenia się – społeczności, wirtualne klasy czy publikacje internetowe. Nasi uczniowie spotykają się online, jak również podczas regularnych zajęć w szkole z koordynatorem projektów w naszej szkole, mgr Sylwią Piekarczyk, by omówić poczynione postępy oraz przedyskutować nowe zadania.
Wszyscy są pełni zapału, bo współpraca międzynarodowa zawsze przynosi ogromne korzyści.
Życzymy powodzenia i wielu sukcesów w pacach projektowych.

Koordynator projektów eTwinning, mgr Sylwia Piekarczyk

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.