Spotkanie z Olimpijczykami i Mistrzami Sportu z Radzionkowa

25 października uczniowie klas II naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Olimpijczykami i Mistrzami Sportu z Radzionkowa. W tym pełnym emocji i podziwu dla mistrzów spotkaniu wzięło udział ponad 300 uczniów radzionkowskich szkół.
Dla uczniów Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka było to szczególne spotkanie, bowiem  wśród wybitnych sportowców znalazł się ABSOLWENT naszej szkoły - Olimpijczyk  PAWEŁ ZAGRODNIK - zdobywca 5 miejsca na Olimpiadzie w Londynie 2012, judoka Klubu Sportowego Czarni Bytom  oraz Katarzyna Bilelecka - członkini Kadry Polskiej w Szermierce, Laureatka tegorocznej Nagrody Burmistrza Miasta za sukcesy sportowe, obecnie uczennica klasy Id.
Uczniowie poznali również: Roberta Krawczyka - 5 miejsce w Judo na Olimpiadzie w Atenach; Grzegorza Czajkę - wielokrotnego Mistrza Polski w Judo; Wiktorię Walczyk - zawodniczkę Judo- uczennicę Szkoły Podstawowej nr 2 ; Marka Stebnickiego - hokeistę, uczestnika Olimpiady w Calgary.

Podczas tego niezwykle interesującego spotkania młodzież poznała kulisy treningów i przygotowań do zawodów oraz osiągniętych sukcesów. Nasi mistrzowie przygotowali również wspaniałe pokazy swoich umiejętności sportowych. Obejerzeliśmy także pokaz młodych adeptów sportu walki - judo, uczestniczących w zajęciach szkółki Ikizama Judo Klub. O szkółce i swoich osiągnięciach opowiadał założyciel Grzegorz Czajka. Największym przeżyciem dla chętnych uczstników spotkania była możliwość zmierzenia się w walce z czołowymi zawodnikami Judo i możliwość rzucenia ich na matęŚmiechPuszcza oczko. (zapraszam na stronę Radzionkowskiego MOSiR-u, gdzie na krótkim, wspomnieniowym filmiku widać tryumf i radość Łukasza, któremu udało się pokonać Pawła Zagrodnika; pokonał Go rówqnież śmieszny i śliczny MOSiR-ek). Olimpijski hokeista, panMarek Stebnicki przygotował dla uczniów niespodziankę w postaci stroju hokeisty, w który miał zaszczyt ubrać się nasz Błażej ( również zapraszam na stronę MOSiR - film). Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz szermierki w wykonaniu naszej Kasi i jej partnera sportowego. Trener młodych zawodników komentował wszystkie prezentowane elementy szermierki, sposób uzyskiwania punktów oraz ceremoniał związany z walką o punkty. Swoim sukcesem podzielił się również Patryk Dzionsko, uczeń Szkoły Podstawowej nr 1, który miał zaszczyt wprowadzać na stadion jednego z zawodników reprezentacji Irlandii podczas tegorocznych Mistrzostw Piłki Nożnej EURO 2012. Spotkanie zakończyło się pamiątkowymi zdjęciami, rozmowami oraz możliwością zdobycia od mistrzów sportu autografów. Relacja fotograficzna z wydarzenia - w Galerii.

Gratulujemy panu dyrektorowi, Marianowi Prodlikowi wspaniałego pomysłu i jego realizacji. W pełni podzielam opinię o tym wydarzeniu: "Spotkanie było dowodem na to, że jeśli ma się pasję i chęci do ciężkiej pracy, to można w życiu wiele osiągnąć."
                                                                                           z-ca dyr. Weronika Sitarz
 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.