Warsztaty filmowe

Ostatniego dnia października bieżącego roku uczniowie klas Ia, Ic oraz Id uczestniczyli w warsztatach filmowych, które odbyły się w Bytomskim Centrum Kultury, a zostały zorganizowane przez  Makfilm. Intrygujący temat multimedialnej lekcji – „Alchemia filmu, czyli dzieło setek ludzi” – pozwoliła gimnazjalistom zapoznać się z pracą twórców jednej z najpopularniejszych dziedzin sztuki. Sugestywny przekaz aktora prowadzącego warsztaty wsparty prezentacją multimedialną omawianych zagadnień, garść ciekawostek z filmowego planu zapewne zaintrygowały młodzież, gdyż  cisza na widowni jest tego wystarczającą rekomendacją.

Uzupełnieniem tego niecodziennego spotkania była projekcja filmu „Juno” (posiadającego rekomendację MEN) , który w ekscentryczny sposób dotykał nieobcego młodzieży zjawiska (ciąży nastoletniej dziewczyny) i był inspiracją do dyskusji.

Nauczycielka języka polskiego, mgr Joanna Bojczyk

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.