Laboratorium chemiczne na POLITECHNICE ŚLĄSKIEJ

Czterech uczniów klas trzecich, w ramach współpracy z Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie oraz orientacji zawodowej,  zostało zaproszonych do udziału w Laboratorium Chemicznym na Politechnice Śląskiej. W ramach tego wyjątkowego spotkania z pracownikami naukowymi uczelni młodzi, chemiczni zapaleńcy wzięli udział w 4 laboratoriach na temat: "Redoksy - okreslanie charakteru chemicznego związków chromu i manganu"; "oznaczanie kwasu i zasady metodą miareczkowania alkacymetrycznego i okreslanie pH roztworów za pomocą papierków wskaźnikowych"; Zależność szybkosci reakcji od stężenia reagujących substancji, od temperatury" "Własności amfoteryczne związków".

W styczniu uczniowie naszej placówki zostaną zaproszeni do udziału w Laboratoriach z Fizyki. Już cieszą się na kolejną przygodę naukową 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.