DZIEŃ PATRONA 2012r.

7 grudnia społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka OMI w Radzionkowie obchodziła już po raz 11 Dzień Patrona.

Spotkanie z młodzieżą - podczas godziny z wychowawcą klasy - poświęcone było postaci Patrona, jego życiu oraz wartościom, którymi kierował się On w swoim życiu, a które stały się drogowskazami w wychowaniu uczniów naszej szkoły.
Kolejną częścią obchodów był udział całej społeczności w uroczystej mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Wojciecha, w intencji społeczności gimnazjalnej oraz w intencji beatyfikacji Ojca Ludwika.


Ukoronowaniem obchodów stała się akademia w postaci pięknego montażu słowno - muzycznego, przygotowana przez uczniów pod kierunkiem mgr Joanny Bojczyk ( współautorka scenariusza i reżyseria przedstawienia), mgr Bogumiły Szczudło ( prezentacja multimedialna o Patronie), mgr Małgorzaty Ligoń ( scenografia), mgr Marii Kielar - Czapli ( autorka scenariusza oraz autorka słów Pieśni o Patronie) oraz z-cy dyrektora, mgr Weroniki Sitarz ( opracowanie muzyczne i reżyseria). Myślą przewodnią przedstawienia były również wartości, jakimi każdy z nas powinien kierować się w swoim życiu. Wzorem postępowania dla społeczności Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka jest życie Patrona - Ojca Ludwika Wrodarczyka OMI.

Obchody patronalne uświetnili swoją obecnością: Burmistrz Miasta, dr Gabriel Tobor, dyrektor Zakładu Placówek Oświatowych, pani Joanna Kwiecińska, członkowie rodziny Patrona, ks Ludwik Kieras oraz pan Roman Kieras ( autor muzyki "Pieśni o Patronie") oraz rodzice uczniów.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.