Pozdrowienia z LONDYNU

Otrzymaliśmy pozdrowienia z LONDYNU!
"Hello, how are you? U nas wszyystko OK. Jedziemy dzisiaj do Madame  Tussaud's, Picaddily Circus i Oxford Street. Dzieciaki zachwycone i opiekunki też!Hugs and kisses bye, bye. Pozdrowienia dla całej społecznosci gimnazjum"Śmiech

7 grudnia grupa 18 uczniów naszej placówki wraz z  kolegami i koleżankami z LO im. Powstańców Śląskich, Zespołu Szkół Techniczno - Ekonomicznych,  Zespołu Szkół Plastycznych im. T. Kantora oraz Zespołu Szkół im. św. E. Stein wyjechało  na tygodjiowe warsztaty językowe do Londynu. Ten niezwykle atrakcyjny wyjazd został zorganizowany we współpracy z Biurem Turystyki Młodzieżowej  ATAS w Warszawie.
Wycieczka, w ramach współpracy między placówkami, ma charakter edukacyjny i ma być uzupełnieniem programu nauczania języka angielskiego, geografii oraz historii w szkołach.

Umożliwi uczniom poznanie wielkiej metropolii jaką jest Londyn, jej tradycji, zabytków kultury i historii.. Ciekawy program zwiedzania jak i zakwaterowanie u rodzin brytyjskich ma umożliwić ćwiczenie języka w naturalnych, codziennych sytuacjach. Wycieczka stanowi okazję do wypróbowania umiejętności językowych uczniów oraz ma ich zmobilizować do dalszej nauki języka angielskiego.
Pomysłodawczynią wyjazdu jest nauczycielka języka angielskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich, mgr Ewa Klimkowicz. Opiekunkami i organizatorkami z ramienia naszej placówki są również nauczycielki języka angielskiego, mgr Ewelina Podzimska-Czerniewicz i mgr Agnieszka Rudoll. 
Trasa wycieczki: Wojkowice-Radzionków-Świecko-Niemcy-Holandia-Belgia-Francja-(Calais - przeprawa przez Kanał La Manche)-Anglia(Dover)-Londyn i powrót do domu.
Program zwiedzania obejmuje: spacer po Westminsterze obok gotyckiego Opactwa Westminsterskiego, neogotyckich Budynków Parlamentu i Big Bena, Pałacu Buckingham, Parku św. Jakuba; spacer po ulicach Londynu - po Oxford Street ( zakup pamiątek na słynnej ulicy handlowej), odwiedziny najsłynniejszego domu towarowego Harrods'a; spacer po Regent Street; wejście na najsłynniejsze place Londynu - Piccadilly Circus z Fontanną Erosa i Trafalgar Square  z Kolumną Admirała Nelsona w świątecznej szacie;  spacer po Greenwich - podziwianie barokowego kompleksu Królewskiej Szkoły Morskiej. Królewskiego Obserwatorium oraz podziwianie Południka"O", klipera "Cutty Sark" i jachtu "Gipsy Moth", zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej, Science Museum, Muzeum Figur Woskowych Madame  Tussaud's, British Museum; podziwianie panoramy Londynu z London Eye oraz z perspektywy rzeki - rejs statkiem po Tamizie.

Serdecznie dziękujemy za pozdrowienia i życzymy szczęśliwego powrotu do RadzionkowaŚmiech

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.