JASEŁKA SZKJOLNE 2012

21 grudnia był tradycyjnie dla społeczności gimnazjalnej czasem spotkań opłatkowych z wychowawcami klas oraz udziałem w przygotowanym przez uczniów klasy III d oraz uczniów uczestniczących w chóralnych zajęciach artystycznych JASEŁKACH. Uczniowie klasy III d przygotowali piękne przedstawienie do scenariusza katechetki, mgr Marii Kielar - Czapla "Betlejem końca XX wieku". Tematyka bożonarodzeniowa nawiązywała do trwającego Roku Wiary i ukazywała nawrócenia ludzi błądzących w swoim zyciu. Uczniów przygotował katecheta, ks. Krzysztof Pyszny, interpretację pieśni opracowała z-ca dyr, mgr Weronika Sitarz, a scenografię wraz z uczniami wykonała nauczycielka plastyki, mgr Małgorzata Ligoń.


Usłyszeliśmy również wspaniałe, polifoniczne ( 4-głosowe) angielskie kolędy "White Christmas" oraz "Joy to the World" w interpretacji uzdolnionych muzycznie Hani - sporan, Natalii - alt, Krzysztofa - tenor i Marka - bas. Była to zarówno miła niespodzianka, jak i  niezwykłe wydarzenie muzyczne, a artysci otrzymali gromkie brawa oraz gratulacje.
Po przedstawieniu pan dyrektor wręczył dyplomy i nagrody uczniom, którzy zdobyli laury w konkursach przedmiotowych Multitest z Fizyki i chemii. Rozstrzygnięte zostały również współzawodnictwa klas w zbieraniu "Góry grosza" oraz na najpiękniejszą choinkę. I tym razem nagrody wręczył dyrektor szkoły, mgr Marek Napieraj.

Spotkanie w gościnnym Centrum Kultury "Karolinka" zakończyły życzenia dyrekcji oraz przewodniczącego Rady Młodzieży. Otrzymaliśmy również piękne i pełne ciepła życzenia od Rady Rodziców, za które serdecznie jeszcze raz dziękujemy.

Zdjęcia z przedstawienia i spotkań z wychowawcami znajdziecie w Galerii.Śmiech

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.