Język angielski metodą projektu

Pod koniec listopada został ogłoszony konkurs na wykonanie pomocy dydaktycznej, którą można by było wykorzystać na lekcji języka angielskiego. Głównym celem konkursu było zachęcenie uczniów do pogłębienia swojej wiedzy z zakresu słownictwa i kulturoznawstwa, umożliwienie uczniom uzdolnionym manualnie do wykorzystania swoich talentów i zaprezentowanie ich szerszemu gronu, rozwijanie umiejętności pracy zespołowej oraz, zgodnie z zaleceniami Ministerstwa Edukacji, wykorzystanie metody projektu do aktywizacji uczniów.

Nie ukrywam jednak, że w zamyśle efekty pracy uczniów miały także za zadanie doposażyć pracownie językowe w dodatkowe pomoce, z których na pewno chętniej będą korzystali gdyż zostały wykonane własnoręcznie przez ich kolegów i koleżanki. 
Uczniowie mogli zgłaszać prace w dwóch kategoriach:
Projekt artystyczny
– wykonanie wielkogabarytowego obiektu: ANGIELSKIJ BUDKI TELEFONICZNEJ, STRAŻNIKA COLDSTREAM, LONDYŃSKIEGO PIĘTROWEGO AUTOBUSU, ANGIELKSIEJ SKRZYNKI NA LISTY
Plakat: ŚWIĘTA, WIELKANOC, HALLOWEEN, DZIEŃ ŚW. PATRYKA, WALENTYNKI, RODZINA KRÓLEWSKA, PREZYDENCI USA, BRYTYJSKIE I AMERYKAŃSKIE IKONY.
Prace można było zgłaszać do 7 grudnia. W konkursie wzięło udział 8 osób.  Po upływie wspomnianego terminu prace zostały wystawione na jednym z pięter tak by wszyscy uczniowie mogli je podziwiać i głosować na swoich faworytów. W dniu 3 stycznia zostały ogłoszone wyniki glosowania a wszyscy uczestnicy otrzymali małe upominki oraz ocenę „6” za swoje projekty.
Wyniki konkursu:
W kategorii projekt artystyczny:
Miejsce 1: drewniana BUDKA TELEFONICZNA; Autorki: Marta Wysypoł and Karolina Tobór (III A)
Miejsce 2: kartonowa BUDKA TELEFONICZNA; Autorzy: Jan Kałuża and Wojciech Janik (I D)
Miejsce 3: drewniany LONDYŃSKI PIĘTROWY AUTOBUS; Autor: Marcin Rogiński (I A)
Miejsce 4: kartonowy LONDYŃSKI PIĘTROWY AUTOBUS; Oliwia Kędziora (III D)
Miejsce 5: kartonowy BIG BEN; Autorka: Alicja Aleksa (II B)
W kategorii plakat:
Miejsce 1: ŚWIĘTA
Autorka: Angelika Matejczy (III D)
Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród: firmie P.U.H. WERPOL S.C. oraz FUH Hieronimus Marcin Rudoll.Śmiech

mgr Agnieszka Rudoll

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.