Niezwykły koncert w Centrum Kultury "Karolinka"

Uczniowie klasy II c zostali zaproszeni do udziału w niezwykłym koncercie, który odbył się w Centrum Kultury "Karolinka". Zaproszona przez burmistrza miasta, dr Gabriela Tobora, reprezentacja Żytomierskiego Związku Polaków na Ukrainie zaprezentowała mieszkańcom  naszego grodu najpiękniejsze kolędy polskie i ukraińskie oraz - w wykonaniu znakomitej artystki - utwory fortepianowe. Wśród gości pojawili się artyści, a dokładnie chór i soliści złożony z Polaków mieszkających i działających na co dzień w Żytomierzu na Ukrainie, a więc najmłodsi z Domu Kultury w Żytomierzu, a także solistka i zespół wokalny, który wykonał chwytające za serce wielogłosowe interpretacje kolęd. Usłyszeliśmy również kolędy w wykonaniu przedstawicieli Zespołu Pieśni i tańca "Mały Śląsk".

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.