Teatr Online w szkole

31 stycznia, w czwartek, 100 uczniów klas drugich wzięło udział w niezwykłym wydarzeniu. W ramach ogólnopolskiego projektu "Internetowy teatr w szkole" Telewizja Polska przygotowała dla uczniów Gimnazjów transmisję na żywo spektaklu teatralnego  "Stawiam na Tolka Banana",  z Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Nasza szkoła odpowiedziała na propozycję projektu i zgłosiła swój udział. Po otrzymaniu kodu dostępu zorganizowaliśmy spotkanie ze sztuką  Online w sali multimedialnej. Byliśmy jedną z 20 wytypowanych w województwie śląskim szkół, które mogły wziąć udział w tym ogólnopolskim projekcie.

Spektakl rozpoczął się punktualnie o 10.00. Uczniowie zasiedli w sali multimedialnej, która na 90 minut zamieniła się w świątynię sztuki teatralnej. Za sprawą artystów Teatru Olsztyńskiego uczniowie zobaczyli historię ukazującą dobrą stronę "trudnej młodzieży" oraz siłę przyjaźni mimo różnic i kłopotów.

Internetowy Teatr dla szkół, to kolejna inicjatywa Telewizji Polskiej, której ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie. Skierowana do tysięcy uczniów z małych miejscowości z zamiarem nie tylko urozmaicania szkolnych zajęć, ale też zaszczepienia na trwałe w młodych odbiorcach zamiłowania do sztuki ambitnej i wartościowej.

Naszą szkołę spotkał też wielki zaszczyt wyrażenia opinii o tym Projekcie w formie wywiadu w Telewizji Katowice, której przedstawiciele odwiedzili naszą placówkę. Wywiadu udzieliła mgr Joanna Bojczyk  - polonistka i przewodnicząca Międzyprzedmiotowego Zespołu Humanistycznego oraz uczniowie Łukasz Ungier, Bartosz Cieśla i Nicole Cieplik.

Link do strony TV , gdzie można obejrzeć program ( nasza szkoła w końcowej części Aktualności ):
http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne/aktualnosci/wideo/31-stycznia-1830/9942033?id=&sort_by=POSITION&sort_desc=false&start_rec=16&listing_mod=&with_video=

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.