Projekt rozwoj bez granic - "ABC mlodego dziennikarza"

ROZWÓJ BEZ GRANIC
W czerwcu br. Burmistrz Miasta Radzionków zatwierdził do realizacji projekt Pani Aleksandry Pachulskiej oraz Pani Beaty Duch zatytułowany „ABC Młodego Dziennikarza”. Pomysł powstał w ramach programu edukacyjnego „Rozwój bez granic” i realizowany jest od września w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka.

Celem projektu było m. in. rozwijanie uczniowskich talentów, przybliżenie gimnazjalistom pracy dziennikarza, zapoznanie z historią dziennikarstwa , poznanie procesu powstawania gazety oraz programu telewizyjnego itd. Dzięki pozyskanym funduszom młodzież Szkolnego Koła Dziennikarskiego bierze udział w warsztatach dziennikarskich, podczas których doskonali swoje umiejętności pisarskie, poszerza wiedzę, rozwija talenty oraz pasje. Ogromną atrakcją projektu była zorganizowana 25 października wycieczka edukacyjna do Drukarni Leyko oraz Telewizji Polskiej w Krakowie. W Telewizji Kraków młodzież miała okazję zwiedzić studia nagraniowe, przyglądać się pracy dziennikarzy krakowskiej „Kroniki” , zobaczyć jak wygląda praca w service roomie oraz blue boxie. Zwiedziliśmy telewizyjną rekwizytornię i charakteryzatornię. Byliśmy na planie programu „Młodzież kontra czyli… pod ostrzałem”. Wizyta w drukarni pozwoliła uczniom poznać proces drukowania gazety: od momentu otrzymania zlecenia i oczekiwania w przygotowalni, poprzez druk na wysokowydajnych maszynach typu Roland 708, aż po introligatornię.
To była wycieczka inna od wszystkich. Dostarczyła młodym dziennikarzom wielu wrażeń. Swoje nowe doświadczenia wykorzystają w pracy nad kolejnym numerem gazetki szkolnej. A już wkrótce, również w ramach projektu „ABC Młodego Dziennikarza”, odbędzie się w Gimnazjum spotkanie w reporterką Telewizji Polskiej – panią Moniką Sopniewską.

Aleksandra Pachulska

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.