KONKURSOWE ZMAGANIA Z PONADCZASOWYM ARCYDZIEŁEM !

"Dro­ga wy­biega zaw­sze w przód,
spod pro­gu, gdzie początek ma.
Odeszła już da­leko tak.
Podążać za nią ile sił
muszą ochocze sto­py me,
aż doj­dzie na roz­legły trakt,
gdzie celów wiele spla­ta się.
A stamtąd kędy? Nie wiem, nie."

 

Kwietniowy, czwartkowy wieczór zgromadził w Bibliotece szkolnej fanów powieści fantasy na konkursie pt. „Hobbit – czyli tam i z powrotem” na motywach książki angielskiego pisarza J.R.R. Tolkiena. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Piekarach Śląskich którą reprezentowała pani Aleksandra Zajonc.

Młodzież zmierzyła się z nie lada wyzwaniem odpowiadając na 30 szczegółowych pytań o przygodach Bilba Bagginsa. Tolkienowska opowieść pełna jest magicznych postaci i niezwykłych wydarzeń, w przesłaniu przedstawiająca odwieczną walkę dobra ze złem. Aby dostać się do finału należy pokonać 68 gimnazjalistów piekarskich szkół. Czekamy na wyniki pełni nadziei, że finał przed nami ! Przewodnikiem młodych literatów jest mgr Iwona Mliczek

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.