Z wizytą w Nowoczesnym Gmachu Biblioteki Uniwersytetu Śląskiego i Ekonomicznego w Katowicach.

CENTRUM INFORMACJI NAUKOWEJ I BIBLIOTEKA AKADEMICKA (CINiBA).

Niezapomniane chwile przeżyli gimnazjaliści goszcząc w murach nowoczesnej na miarę XXI wieku biblioteki. Budynek zachwyca nie tylko doskonałą architekturą zewnętrzną ale przede wszystkim ciekawymi rozwiązaniami wnętrz. Ten olbrzymi gmach zlokalizowany w śródmieściu  Katowic zajmuje powierzchnię – 13 260,49 m 2, posiada 7 kondygnacji i ok. 54 km półek z książkami. Całkowicie skomputeryzowany księgozbiór i system wypożyczeń stanowi ułatwienie dostępności do źródeł piśmiennych czyli książek i czasopism. Nowoczesne zaplecze informacyjno - multimedialne wspiera potrzeby indywidualnego rozwoju. Dzięki takim walorom i organizacji przestrzeni z wolnym dostępem do zbiorów, z miejscami do pracy  indywidualnej i grupowej, do czytania prasy i do odpoczynku, nowa biblioteka stanowi doskonałe i wymarzone miejsce do spotkań i spędzania wolnego czasu oraz zachęca do studiowania w niedalekiej przyszłości.

Za zorganizowanie wyjazdu dziękujemy pomysłodawczyni mgr Bogumile Szczudło oraz opiekunom mgr Katarzynie Markusik, mgr Iwonie Mliczek i Joannie Bojczyk.

Uczestnicy wycieczki do (CINiBA)

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.