Wspomnienia z wycieczki do Kotliny Kłodzkiej

W dniach od trzeciego do piątego czerwca brałam udział w wycieczce szkolnej do Kotliny Kłodzkiej. Wycieczka miała na celu pokazanie nam piękna tej ziemi.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy Wambierzyce, gdzie znajduje się bazylika z cudowną figurką Matki Boskiej. Wygląd zewnętrzny jak i wewnętrzny świątyni wywarł na mnie ogromne wrażenie. Bazylika jest niewiarygodnie piękna.


Po wspólnej modlitwie udaliśmy się do ruchomej szopki, która jest położona  niedaleko świątyni. Zapoznaliśmy się z jej historią oraz podziwialiśmy w jaki sposób poruszają się figurki.  Następnie wyruszyliśmy na łono natury, aby przejść przez labirynt „Błędne Skały”. Była to trudna droga, ale niezwykle interesująca i zabawna. Niektóre przejścia były bardzo wąskie, a inne znajdowały się pośród wody. Na końcu pojechaliśmy do Kaplicy Czaszek w Czermnej, a później do Kudowy Zdroju, gdzie spacerowaliśmy po parku.

Drugiego dnia zwiedziliśmy Kłodzko. Zaczęliśmy od Twierdzy Kłodzkiej. Pani przewodnik dokładnie opowiedziała nam o historii twierdzy oraz o życiu pruskich żołnierzy, następnie zwiedziliśmy labirynty. Dostarczyło nam to dużo zabawy, gdyż niektóre z nich były na metr wysokie i szerokie. Dowiedzieliśmy się  o sposobach budowania labiryntów oraz o możliwościach jakie dawały podczas walki. Dzień zakończyliśmy podziwianiem wodospadu „Wilczka” oraz wspólnym oglądaniem meczu i dyskoteką. Śmiech

Ostatniego dnia odwiedziliśmy uzdrowisko Lądek- Zdrój, gdzie spacerowaliśmy i spędziliśmy całe przedpołudnie. Następnie udaliśmy się do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Było to niesamowicie interesujące doświadczenie. Przewodnik bardzo ciekawie opowiadał nam o sposobie pozyskiwania złota i jego wytapianiu. Na końcu wszyscy jechaliśmy kolejką i tak zakończyliśmy naszą wycieczkę i ruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka była cudowna i bardzo interesująca. Dostarczyła nam wszystkim niezapomnianych wrażeń. Wróciliśmy z niej naładowani pozytywną energią z pięknymi wspomnieniami.

Dziękuję organizatorom.Śmiech

Dagmara Wysocka klasa IIIB

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.