MUZEUM INŻYNIERII MIEJSKIEJ W KRAKOWIE 29.05.2013r

 

Kolejny raz czterdziestu czterech uczniów naszego gimnazjum uczestniczyło w wycieczce edukacyjnej do Krakowa. Tym razem naszym celem było Muzeum Inżynierii Miejskiej, gdzie braliśmy udział w wystawie interaktywnej pt. „Wokół koła” oraz oglądaliśmy stałą wystawę pt.”Z dziejów polskiej motoryzacji” . Przygotowane, przez organizatorów doświadczenia, które własnoręcznie wykonywaliśmy pokazały nam jak działają urządzenia wyposażone w koła i przekonały o tym, że świat bez tego wynalazku byłby niewyobrażalny . Wystawa dotycząca motoryzacji pozwoliła nam uświadomić sobie, że „…Polacy nie gęsi…” i swoje auta też konstruowali !

Spacerując ulicami Krakowa mieliśmy okazję, jak zawsze podziwiać Stare Miasto z Kościołem


Mariackim. Wieżą Ratuszową i Sukiennicami. Podeszliśmy też pod słynne okno Kurii Biskupiej na ul. Franciszkańskiej, w którym pojawiał się  Papież Jan Paweł  II w  czasie swoich  pielgrzymek do kraju .

Wycieczka jak zawsze była udana i pełna emocji, nie tylko fizycznych zresztą. Pogoda była wspaniała, humory też !

Z całą pewnością wrócimy do Grodu Kraka za rok !  Już teraz zapraszamy !Śmiech

 

opracowała  Joanna Krakowiak

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.