Ptasie gry miłosne. Niezwykłe lekcje biologii.

Najważniejsze chyba i najciekawsze u ptaków są zachowania godowe, związane ze znalezieniem odpowiedniego partnera do rozrodu.
Uczniowie klasy 2 c pod okiem specjalisty mgr Janiny Heczko - Sapota przyjrzeli się ptasim igraszkom godowym bociana i dudka.
Szkolni przyrodnicy przygotowali niesamowitą inscenizację ptasich godów popartą obserwacjami ptasich zachowań w naturze. Efektowny taniec godowy rozpoczął się od wzajemnego okrążania się partnerów, lekkiego poruszania się z pięknie rozłożonymi skrzydłami, na wyprostowanych nogach. Tańcu towarzyszył ptasi śpiew i szczebiot. Wszystko odbywało się w niezwykłej scenerii. Młodzież była zachwycona zajęciami, podczas których wiedzy naukowej towarzyszyła dobra zabawa.

Szkolni przyrodnicy -  uczestnicy zajęć

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.