Rok Szkolny 2012/2013 zakończony

 

28 czerwca 2013 r. społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka wzięła udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2012/2013.
Dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz uczniowie i ich rodzice spotkali się na Mszy Dziękczynnej w kościele pod wezwaniem Świętego Wojciecha, którą celebrował szkolny katecheta, ks. Krzysztof Pyszny wraz z 16 ministrantami, będącymi uczniami naszej szkoły.
Kolejnym etapem uroczystości była akademia w gościnnych murach Centrum Kultury „Karolinka”.


Część oficjalną rozpoczęliśmy ceremoniałem szkolnym, na który złożyło  się wprowadzenie przez Poczet Sztandarowy sztandaru szkoły i zaśpiewanie szkolnej „Pieśni o Patronie, Ojcu Ludwiku Wrodarczyku”. Następnie młodzież, przygotowana przez mgr Joannę Bojczyk oraz mgr Barbarę Szołtysik, przedstawiła piękny montaż poetycko – muzyczny.
W kolejnej części głos zabrał dyrektor szkoły, mgr Marek Napieraj, który podsumował dokonania uczniów i nauczycieli w bieżącym roku szkolnym. Szczegółowo przedstawił największe osiągnięcia szkoły. Sukcesy uczniów i ich przewodników – nauczycieli w konkursach przedmiotowych, artystycznych i sportowych.
Największym sukcesem był wynik Egzaminu Gimnazjalnego, który kształtuje się na poziomie wyższym od powiatowego, wojewódzkiego i ogólnopolskiego z przedmiotów humanistycznych, przyrodniczych i języków obcych, a z matematyki na poziomie wyższym od powiatowego!

 

W swoim wystąpieniu pan dyrektor powiedział również:

„ Drodzy uczniowie klas I i II. Każdy z was cały rok przygotowywał się do dnia dzisiejszego, do otrzymania przepustki do następnej klasy. Wszystkim serdecznie gratuluję(...). Drodzy Absolwenci. Pamiętam, jak w 2010 roku przynosiliście podania o przyjęcie do gimnazjum i wyraz niepewności na waszych twarzach spowodowany myślami o tym, „co nas czeka w gimnajum?” Dzisiaj, po trzech latach nauki zapewne mówicie „nie taki diabeł straszny”(...) Trafiliście bowiem do wyjątkowego gimnazjum, w którym mogliście rozwijać swoje talenty i realizować swoje pasje, w którym każdy jest traktowany podmiotowo, gimnazjum, które w doskonały sposób wyposaża Was w wiedzę i umiejętności potrzebne w dalszej drodze kształcenia,.(...). Życzę Wam wszystkim spełnienia marzeń związanych z nową szkołą(...) abyście nie zapomnieli o pewnym wspaniałym, radzionkowskim gimnazjum i jego równie wspaniałych nauczycielach.(...)
Pragnę z tego miejsca serdecznie podziękować Waszym rodzicom i opiekunom za trud włożony w wasze wychowanie, a także za wszelką pomoc okazaną naszemu gimnazjum. Szanowni Państwo. Dzięki Waszemu wsparciu i pomocy mogliśmy realizować szereg zadań, przeprowadzić różnego typu przedsięwzięcia i akcje. Wasza pomoc i rady świadczyły o trosce jaką otaczaliście naszą szkołę. Bez Państwa pomocy i zaangażowania szereg spraw nie znalazłoby szczęśliwego zakończenia(...)”.

Pan dyrektor podziękował również nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za całoroczną, ofiarną pracę.

Po zakończeniu swojego wystąpienia dyrektor Marek Napieraj uhonorował uczniów, którzy ukończyli rok szkolny z wyróżnieniem, a było ich aż 68, co stanowi 20,42% wszystkich uczniów. Wśród nich aż 38 absolwentów otrzymało te szczególne świadectwa, a 17 tytuł Primus Inter Pares za uzyskaną średnią ocen powyżej 5,10.

Szczególne nagrody otrzymały Paulina Krupa, Victoria Jarząbek, Dagmara Wysocka i Marta Wysypoł za uzyskanie najwyższej średniej ocen – 5, 56 wśród absolwentów.

Victoria Jarząbek otrzymała również nagrodę za najwyższy wynik na Egzaminie Gimnazjalnym – za wszystkie części egzaminu zgromadziła w sumie 92,57% punktów.

Natomiast Łukasz Ungier – uczeń klasy II c - otrzymał nagrodę za uzyskanie najwyższej średniej ocen w szkole, a jego wynik to 5,63.

Pan dyrektor wręczył również dyplomy i nagrody absolwentom: Karolinie Napieraj, Natalii Wysypoł oraz Krzysztofowi Jasiokowi, którzy przez trzy lata byli członkami Pocztu Sztandarowego.
Szczególne podziękowania za całoroczną, wspaniałą współpracę, dyrektor szkoły złożył Prezydium Rady Rodziców, jej przewodniczącej, pani Aleksandrze Zając oraz paniom Krystynie Saj, Janinie Korpak, Agnieszce Jasiok i Małgorzacie Korzeczek.
Po tej uroczystej, pełnej wzruszeń części akademii nadszedł czas na drugą, rozrywkową.
Tu prym wiedli członkowie szkolnego kabaretu „Pod Obojczykiem”, którzy przedstawili scenki znanych kabaretów polskich. Usłyszeliśmy również pełną humoru piosenkę o „najpiękniejszej i najpiękniejszym”, zobrazowaną wykonanymi przez uczniów karykaturami. Z wielkim aplauzem spotkało się przygotowane przez uczniów echo szkolne oraz humorystyczne porównanie świata zwierząt i ludzi. Ogromne brawa otrzymali szkolni raperzy - Błażej i Szymon. Wszyscy świetnie się bawili, a oklaskom i okrzykom nie było końca.
Ostatni akcent. Podziękowania: dla nauczycielek, które czuwały nad przygotowaniem i realizacją akademii końcoworocznej: pani Joannie Bojczyk, Małgorzecie Ligoń, Weronice Sitarz i Barbarze Szołtysik. Podziękowania dla dyrekcji i pracowników Centrum Kultury „Karolinka” za pomoc i wszelką współpracę, dzięki której nasze uroczystości nabierają właściwego charakteru i oprawy.
I wreszcie - pan dyrektor Marek Napieraj oraz zastępca dyrektora, pani Weronika Sitarz uroczyście ogłosili, że Rok szkolny 2012/2013 jest ZAKOŃCZONY.
Jeszcze spotkania w szkole z wychowawcami klas, którzy wręczyli swoim wychowankom świadectwa. Podziękowania, pamiątkowe zdjęcia klas trzecich z wychowawcami i pożegnania.
Życzę wszystkim udanych i bezpiecznych WAKACJI. Śmiech

z-ca dyr. Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.