GOŚĆ z WŁOCH z wizytą w naszej szkole

 

W ubiegły piątek - 13 września 2013r. - gościliśmy w naszej szkole "starego znajomego" - Alfreda Tiffi, nauczyciela włoskiej szkoły, która była jednym z  naszych partnerów ( obok szkół z Czech, Hiszpanii i Finlandii) w programie Comenius w latach 2008-2010. To spotkanie jest kolejnym dowodem potwierdzającym fakt, iż współpraca międzynarodowa oraz nawiązane dzięki niej wspaniałe relacje międzyludzkie nie kończą się wraz z zakończeniem programu, lecz zawarte znajomości i przyjaźnie są stale utrzymywane i pielęgnowane! Piątkowe spotkanie "starych" partnerów nie było pierwsze, gdyż zarówno uczniowie jak i nauczyciele utrzymują ze sobą stały kontakt, nie tylko wirtualny ale i osobisty.


W ubiegłym roku, podczas wakacji letnich naszym gościem był Domingo Castillo z HIszpanii, który odwiedził Radzionków wraz ze swoją rodziną i był inicjatorem prywatnej "wymiany studenckiej" polskich i hiszpańskich uczennic, które poznały się już wcześniej w ramach “Comeniusa”. Partnerzy z Finlandii (Comenius)  oraz Francji (obóz młodzieżowy w mieście Voiron) również odwiedzili nasze miasto i szkołę, wyrażając przy tym chęć dalszej współpracy. Tak było i tym razem. Alfredo “zajrzał” do nas przy okazji pobytu naukowego we Wrocławiu, gdzie towarzyszył młodzieży włoskiej, w ramach międzynarodowego projektu Leonardo da Vinci.

 

Inicjatorkami spotkania polsko-włoskiego były nauczycielki języka angielskiego – Agnieszka Jochlik i Sylwia Piekarczyk, które zorganizowały naszemu gościowi cały dzień. W ramach wizyty Alfredo odwiedził klasę 3c na lekcji języka angielskiego. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań na różne tematy, szlifując i sprawdzając swoje umiejętności językowe. Ciepła, życzliwa atmosfera, przyjazne nastawienie uczniów oraz ich zainteresowanie sprawiły, że gość czuł się doskonale i świetnie bawił w czasie zajęć.
Szczególne podziękowania należą się klasie 3c za wspaniałe zachowanie!

Alfredo w czasie popołudniowego spotkania z nauczycielami wyraził chęć dalszej współpracy z naszą szkołą. Oczywiście – jesteśmy otwarci na współpracę w przyszłości!
A tymczasem a rivederci Alfredo Śmiech

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.