Obchody 63 rocznicy powstania Wojsk Radiotechnicznych Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej

11 października społeczność gimnazjalna wzięła udział w uroczystościach na placu Jana Pawła II związanych z ogólnopolskimi obchodami 63 rocznicy powstania Wojsk Radiotechnicznych Sił Powietrznych Rzeczypospolitej Polskiej.
W tym roku przypada także 40. rocznica utworzenia w Radzionkowie posterunku radiolokacyjnego oraz 5 rocznica działalności Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników „Radar”.

O godzinie 12.00 nad Radzionkowem pojawiły się myśliwce F-16. Ich przelot  związany był z ogólnopolskimi obchodami święta Wojsk Radiotechnicznych, które w tym roku odbyły się w Radzionkowie. Uroczysta Msza Święta o godzinie 10.30 w kościele pw. św. Wojciecha w Radzionkowie zainaugurowała obchody. W uroczystościach naszą placówkę reprezentował Poczet Sztandarowy. Po zakończeniu Mszy Świętej, o godzinie 12.00, odbyła się zbiórka pododdziałów 3 Wrocławskiej Brygady Radiotechnicznej.
Miłośnicy militariów  mieli okazję zobaczyć najnowszą stację radiolokacyjną NUR 15M (to radar polskiej produkcji, który może śledzić ponad 250 samolotów, śmigłowców lub bezzałogowców) oraz stanowiska grup rekonstrukcji historycznych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele dowództwa Sił Powietrznych oraz weterani Wojsk Radiotechnicznych z całego kraju. Po defiladzie pododdziałów oraz wręczeniu odznaczeń i dekoracji sztandaru miasta "Odznaką za wybitne zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych", zaprezentowali się: Orkiestra Wojskowa Sił Powietrznych oraz Zespół Pieśni i Tańca "Mały Śląsk".

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.