Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

11 października społeczność gimnazjalna uroczyście obchodziła kolejne Święto Edukacji Narodowej.

Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej (KEN), która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie, dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.
Uczniowie przygotowali dla nauczycieli piękną akademię, podczas której zabrzmiały pieśni "Wiwat szkoła i nauczyciele" oraz "Gaudeamus igitur". Zobaczyliśmy uczniów w recytacjach, scenkach kabaretowych, refleksyjnej piosence Tears in heaven wykonanej przez Łukasza i akompaniującego mu na gitarze Szymona. Podziwialiśmy również taniec przygotowany przez utalentowane, młode artystki - Patrycję, Julię i Wiktorię.

 

Nauczyciele usłyszeli wiele pięknych i ciepłych słów od swoich podopiecznych, a także od dyrektora szkoły, Marka Napieraja.
Życzenia w imieniu uczniów na ręce dyrekcji szkoły złożyło Prezydium Rady Młodzieży. Wszyscy nauczyciele otrzymali od uczniów symboliczne prezenty - jabłko wiedzy i słodką niespodziankę, zapakowaną we własnoręcznie wykonane przez uczniów pudełeczka.
Swoją obecnością na akademii zaszczycili nas przedstawiciele Prezydium Rady Rodziców, którym dziękujemy za przybycie oraz słodki poczęstunek.
Nad przygotowaniem akademii czuwały panie Joanna Bojczyk, Barbara Skiba, Agnieszka Jochlik oraz Weronika Sitarz.
Serdecznie dziękujemy młodym artystom i ich przewodnikom artystycznym.
Zdjęcia z uroczystości znajdziecie w Galerii.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.