Spotkanie z kolekcjonerem pocztówek

ZATRZYMANY CZAS NA STARYCH FOTOGRAFIACH I POCZTÓWKACH

Dnia 26 listopada uczniowie klasy 2 e byli gośćmi Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie. Przybyli tam na spotkanie z radzionkowskim kolekcjonerem, panem Waldemarem Krusem.

Jest on posiadaczem unikatowego zbioru starych pocztówek i fotografii, ukazujących historię radzionkowskiego grodu i okolic. Pasjonat z entuzjazmem opowiadał o zawiłych dziejach naszej śląskiej ziemi, uwidocznionych na pożółkłych fotografiach, imponując doskonałą wiedzą i niezwykłą osobowością. Pytaniom uczniów nie było końca.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do obejrzenia wystawy kolekcjonera i wyruszenia w podróż po dawnej historii miasta ukrytej w starej pocztówce.

Nieraz chciałoby się zapytać: czy można cofnąć czas? Sądzę, że można ...na starej fotografii.

Opiekunowie: mgr Iwona Mliczek, mgr Janina Siwakowska