Słona Przerwa Szkolnego Koła Caritas

28 listopada na korytarzu szkolnym pojawiło się stoisko z tradycyjnym "tustym". Uczniowie i nauczyciele mogli podczas przerw wybierać w różnorodnych wariantach chleba z tustym - od zwykłej pajdy chleba ze smalcem poprzez chleb ze smalcem z pieczarkami,jabłkiem i pastą serową aż po chleb ze smalcem i ogórkiem kiszonym. W całej szkole pachniało tymi wspaniałymi, śląskimi przysmakami, które przygotowali dla nas rodzice uczniów, a także ksiądz  Krzysztof Pyszny. Chlebem podzieliła się piekarnie: p.Bączkowicza, p.Wylenzka i p.Przykuty.Rarytasem wśród chlebów były dwa bochenki upieczone osobiście przez panią Szwiec.

Serdecznie dziękujemy darczyńcom w imieniu społeczności gimnazjalnej, a przede wszystkim organizatorów Dnia Śląskiego - Szkolnego Koła Caritas pod przewodnictwem mgr Mirosławy Wojtas i mgr Marii Kielar - Czapli.
Warto zapisać w szkolnej kronice, że pomysłodawcą „Słonej przerwy” był JAKUB STEFAN z klasy Ic! To był dobry pomysł godny powtórzenia!

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.