UROCZY WIECZÓR W TOWARZYSTWIE NIEUZINKOWEGO GOŚCIA ! Spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską.

Mroźny grudniowy wieczór młodzież ze Szkolnego Koła Literackiego pod opieką mgr Iwony Mliczek spędziła w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tarnowskich Górach, w  towarzystwie niezwykle ciepłej , pełnej optymizmu i humoru znanej pisarki pani  B. Kosmowskiej.
Jest ona autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Książki tj. " Teren prywatny", " Prowincja", " W górę rzeki", „ Niebieski autobus", " Hermańce" czyta się z wielką przyjemnością. Największy rozgłos zyskała książka "Teren prywatny", za którą pisarka otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie literackim pod nazwą " Dziennik polskiej Bridget Jones" zorganizowanym przez wyd. Zysk i S- ka. Jej powieść dla nastolatek „Buba” wygrała konkurs „Uwierz w siłę wyobraźni”, a „Pozłacana rybka” dostała I nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. Z lekkością i humorem opowiadała o początkach swojej kariery literackiej, a także o życiu prywatnym. Następnie udzielała wyczerpujących odpowiedzi na pytania nastolatków. Dzieliła się wiedzą dotyczącą jej warsztatu literackiego. Pani Kosmowska omawiała swoje starsze i najnowsze powieści dla dzieci i młodzieży. Zaznaczyła, że można je czytać w każdym wieku. Spotkanie zakończyło się indywidualnymi rozmowami z pisarką, przy podpisywaniu dedykacji dla całej społeczności naszego gimnazjum.

Uczestnicy spotkania: Szkolni Bibliofile!

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.