Szkolne Koło Caritas z wizytą w zdorewirowskim sklepiku...

Delegacja gimnazjalnego  Szkolnego  Koła Caritas  w składzie : Katarzyna Bielecka z II d, Jakub Stefan z I c, Karolina Kukla z I b, Klaudia  Michalik z I c oraz  opiekunka Koła Maria Kielar-Czapla,  udała się do ośrodka ZDOREWiR na zaproszenie tamtejszego gimnazjum ( grupa liczy 12 osób).
Celem wizyty było przyjrzenie się, jak funkcjonuje gimnazjalny sklepik, do którego to nasi uczniowie wraz z nauczycielami w ramach akcji Szkolnego Koła Caritas, dostarczają zebrane dary( bajki, maskotki, kubki porcelanowe, kosmetyki, biżuteria, torebki, plecaki, kredki, słodycze, płyty z bajkami, gry komputerowe, figurki i wiele innych gadżetów). Oczywiście młodzież nie zawiodła i na ten dzień mogliśmy ofiarować do sklepiku aż cztery reklamówki drobiazgów, co wywołało radość u Wychowanków. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci i ugoszczeni. Gimnazjaliści wraz ze swoją wychowawczynią, panią Anią Biedroń,  przygotowali dla nas frytki z ketchupem. Pani Ania zaciekawiła naszych uczniów tematami z życia ośrodka  i tak w  miłej atmosferze upłynął czas gościny. Jakub zaangażował się na chwilę jako sprzedawca i kasjer. Warto wspomnieć, że środkiem płatniczym w sklepiku  są papierowe złotówki, które „zarabiają” uczniowie poprzez wzorowe zachowanie na lekcjach. To ciekawa forma wymiany, która sprawia wychowankom wiele nieukrywanej radości. Członkowie Koła radośni wrócili do szkoły, mając w sercu nowe doświadczenia i doznania oraz wdzięczność za bardzo ciekawe i miłe spotkanie. Rozmowy, które nawiązali z uczniami pozostaną na długo w pamięci.

Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na apel Szkolnego Koła Caritas i przynieśli dary dla tamtejszego sklepiku szkolnego. Kto chciałby jeszcze coś ofiarować, przypominam, iż akcja nadal trwa!

Maria Kielar-Czapla

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.