Nasza "KORBA" - II w województwie !

"Jeśli mieszkasz w Województwie Śląskim, chodzisz do gimnazjum albo szkoły ponadgimnazjalnej, masz od 12 do 19 lat, chcesz zrobić coś fajnego i uczestniczyć w intrygującym przedsięwzięciu z najciekawszymi rówieśnikami z całego województwa – Korba jest dla Ciebie."

Taki tekst plakatu zainteresował moją wychowankę Magdalenę Dolibóg na samym początku roku szkolnego. I tak się wszystko zaczęło... Pomysł Magdy -zorganizowanie aukcji charytatywnej połączonej z kiermaszem rękodzieła wydawał się wspaniały ale i trudny do realizacji.

 

W pierwszym etapie, kiedy to należało opisać swój projekt i stworzyć krótką prezentację o nim, trudno byłoby uwierzyć, że spośród blisko tysiąca zgłoszeń pomysł Magdy zostanie zaakceptowany i będzie ona miała okazję uczestniczyć w trzydniowych wartszatach KORBY w Ustroniu. Tam obserwowano półfinalistów, badano ich predyspozycje liderskie i w rezultacie wyłoniono finałową ekipę 36 osób, których nazwiska ogłoszono 10 czerwca w kinie Rialto w Katowicach. Nazwisko Magdaleny Dolibóg pojawiło się oczywiście wśród finalistów, co umożliwiło jej udział w wakacyjnych, tygodniowych warsztatach Korbowiczów.
Od września Magda zaczęła działać. Zebranie ekipy organizacyjnej, pozyskiwanie sponsorów, prace nad kiermaszem - to tylko część ogromnego przedsięwzięcia, w które zaangażowało się mnóstwo osób.
W listopadowy wieczór w Centrum Kultury "Karolinka" w Radzionkowie nastąpiła kulminacja projektu.
Adam Łata - prowadzący licytację stworzył niesamowitą,miłą i luźną atmosferę na sali widowiskowej. Program artystyczny, dekoracja sali oraz kiermasz biżuterii, obrazów, malowanych T-shirtów oraz innych gadżetów wykonanych przez uczniów i podarowanych przez sponsorów - wszystko to w całości zostało przygotowane przez uczniów i nauczycieli Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie.
Na aukcji i kiermaszu zebrano ponad 2000 zł. Do tej kwoty "dorzucilł" się Związek Hodowców Gołębii Pocztowych ofiarując nam 1900 zł.
Pieniądze zostały przekazane mamie Zuzi Świerzy - 3-letniej dziewczynki cierpiącej na szereg zaburzeń uniemożliwiających jej życie bez leków i rehabilitacji.
Gazeta "Życie Bytomskie" również przekazała darowiznę na konto Zuzi.

Wszystkim darczyńcom i sponsorom serdecznie DZIĘKUJEMY!


Zakończył się projekt KORBA - ale nie zakończyły się nasze działania! Aktualnie prowadzimy zbiórkę ubrań dla Zuzi oraz dodatkowych funduszy.
Ogromnym sukcesem, ale przede wszystkim radością jest fakt, że

projekt Magdaleny Dolibóg - liderki Śląska zdobył drugie miejsce w województwie!


Madziu - serdeczne gratulacje! Zakręciłaś Radzionkowem i Śląśkiem , i pokazałaś wielu osobom że warto pomagać i robić coś dla innych!!!
Koniec KORBY nie oznacza końca naszych działań. Dalej bedziemy pomagać - nie tylko Zuzi. Bo przecież " to co możesz zrobić dla innych jesttylko kroplą w oceanie...ale jednocześnietym, co nadaje sens twojemu życiu..."

 

Agnieszka Jochlik

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.