DARY SERCA

"Człowiek nie rozwinie w pełni swojego człowieczeństwa i swej osobowości,
jeśli będzie tylko myślał dobrze i pragnął dobrze, a nie będzie czynił dobra."
(kard. Stefan Wyszyński)

Bezinteresowna pomoc niesiona innym  wpisuje się w wartości, którymi kieruje się społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie.

 

Pasja działania jest również pasją pomagania. Dający staje się biorcą poprzez własne dochodzenie do doskonałości, dokonane za sprawą empatii i filantropii. Ta piękna i pożyteczna idea wymaga jedynie chęci niesienia wsparcia i pomysłu na jego udzielenie, by trafiło do jednostek i osób naprawdę potrzebujących. A pomysłów i chęci u nas nie brakuje. Wystarczy spojrzeć na korytarz szkolny oraz tablice informacyjne, zachęcające członków społeczności gimnazjalnej ( uczniów, rodziców i nauczycieli) do niesienia pomocy potrzebującym:

 

- akcja „Dary dla zdorewirowskiego sklepiku”  trwająca już od dłuższego czasu, a strumień darów nie przestaje płynąć 
- akcja „Paka dla zwierzaka”, której inicjatorem jest klasa IIIa i jej wychowawczyni, mgr Ewelina Podzimska – Czerniewicz; uczniowie zachęcają do gromadzenia karmy dla psów oraz koców dla podopiecznych Schroniska dla zwierząt w Tarnowskich Górach

- akcja „Nie marnuj jedzenia, jest tyle do dzielenia” z inicjatywy klasy II b i jej wychowawczyni, mgr Sylwii Piekarczyk przy współpracy ze Szkolnym Kołem Caritas na rzecz dzieci ze świetlicy przy parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rojcy
- tradycją naszej szkoły jest umiejętność zbudowania wspaniałego nastroju przedświątecznego; jednym z jego elementów jest przygotowanie przez uczniów przy wsparciu nauczycieli - pedagoga szkolnego, mgr Patrycji Słupik oraz mgr Joanny Bojczyk -  stroików świątecznych, których sprzedaż wśród nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców pozwala na przygotowanie prezentów dla kolejnych potrzebujących

- akcja zbierania środków czystości i kosmetyków oraz słodyczy dla dzieci z Domu dziecka nr 1 im. Jana Pawła II w Bytomiu, z inicjatywy Szkolnego Koła Caritas przy ogromnym zaangażowaniu uczniów klas I c, II d, III a, III b i III c

Niesienie pomocy jest odpowiedzialnością. Wymaga pokory. Daje nam jednak poczucie sensu. Odnajdźmy go wspólnie...
Zac
hęcamy do przekazania darowizn na rzecz potrzebujących. "Wpływajmy na ich szarą teraźniejszość, by przyszłość mieniła się tysiącem barw."

z-ca dyrektora, Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.