Radzionkowski Jarmark Świąteczny

 

14 grudnia 2013r. uzdolnieni muzycznie uczniowie Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie, odpowiadając na zaproszenie Burmistrza Miasta, Gabriela Tobora,  wzięli udział w Jarmarku Świątecznym na Placu Letochów.
Na scenie jarmarkowej zaprezentowali  mieszkańcom Radzionkowa wiązankę kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w języku niemieckim i języku angielskim.

Nad przygotowaniem prezentacji uczniowie pracowali 2 tygodnie, zgłębiając tajniki języka niemieckiego w kolędach „O Tannenbaum” i „Leise rieselt der Schnee” oraz języka angielskiego,  opracowując piosenki i kolędy „”Joy to the Word”,  „White Christmas”, „Mistletoe and wine”,Silent Night”,  „Santa Claus is coming to Town” i „We wish you a Merry Christmas”.  Efekt był wspaniały! Młodzież wprowadziła mieszkańców naszego miasta w świąteczny nastrój, sama czerpiąc radość i satysfakcję z kolędowana i możliwości zaprezentowania efektów swojej pracy. Nagrodą dla młodych artystów były gromkie brawa słuchaczy. Wśród 25 śpiewających prawdziwym talentem rozbłysły głosy solistów - Pauliny Jacek, Dominiki Kwiatkowskiej, Anety Szulc i Łukasza Ungiera.
W  przygotowaniach do koncertu uczniowie wspierani byli cennymi konsultacjami językowymi nauczycielek języka angielskiego – mgr Agnieszki Jochlik, mgr Sylwii Piekarczyk, mgr Eweliny Podzimskiej - Czerniewicz i języka niemieckiego - mgr Mirosławy Wojtas i mgr Barbary Skiba.
Dziękujemy Śmiech
Miłością do śpiewania zaraziła młodych artystów nauczycielka muzyki, mgr Weronika Sitarz.

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.