Akcje charytatywne - uczymy się od WAS!

 

Akcja charytatywna "Paka dla Zwierzaka" pokazała uczniom jaką wielką odpowiedzialnością jest posiadanie psa lub kota i jak wielu ludzi nie podołało temu obowiązkowi.

Uczniowie  - Arnold Wolszleger, Zuzanna Rabsztyn oraz Dominika Dziembała wraz z wychowawcą przekazali dary w postaci karmy dla psów, misek, koców i zabawek do schroniska "Cichy Kąt" w Tarnowskich Górach w piątek 20 grudnia. Uradowani wolontariusze schroniska pokazali uczniom jak wygląda schronisko oraz opowiedzieli historię niektórych psów. Wszyscy byli bardzo wzruszeni i zasmuceni warunkami w jakich muszą mieszkać te zwierzęta, które kiedyś miały swój dom, a teraz czują się opuszczone. Myślę, że akcja nie będzie jednorazowym wydarzeniem, uczniowie już myślą nad kolejną inicjatywą. Pozytywnym przesłaniem tek akcji jest fakt, że w dzisiejszych czasach młodzież widzi problemy, chce pomagać, potrafi poświęcić swój wolny czas, aby bezinteresownie pomóc innym.
Komentarze uczniów:

 

Dominika Dziembała: „Akcja pokazała nam, że w schroniskach jest wiele zwierząt po różnych przejściach, które potrzebują naszej pomocy. Zrozumieliśmy także, że oddawanie zwierząt do schronisk nie jest dobrym pomysłem.”

Arnold
„Akcja. którą zorganizowaliśmy pozwoliła mi poznać warunki tych zwierzaków. Wkurza mnie jak ludzie mogą być tak nieczuli i wyrzucić tak piękne zwierzęta. Ci ludzie, którzy prowadzą to schronisko przynajmniej zapewniają im jakieś jedzenie i dach "nad głową".

Dnia 19 grudnia pojechaliśmy wraz z panią Krakowiak i panią Wojtas przekazać zebrane rzeczy do Domu Dziecka (Dom Dziecka nr 1 w Bytomiu im. Jana Pawła II). W zbiórkę zaangażowała się większość uczniów oraz nauczyciele. Zebranych rzeczy było naprawdę dużo. Bardzo miło było zobaczyć uśmiechy na twarzach Pani Dyrektor oraz opiekunów (dzieci były w tym czasie w szkole), których uradowała nasza chęć pomocy. My, jako uczniowie odczuliśmy ogromną satysfakcję z możliwości pomocy dzieciom doświadczonym przez los. Miło jest zobaczyć radość osób, którym pomagamy. W imieniu przedstawicieli Ośrodka chcieliśmy serdecznie podziękować wszystkim za zaangażowanie się w akcję. Pomaganie innym daje ogromną satysfakcję. Lepiej dawać niż brać. „tyle masz, ile dasz!” Martyna (IIIb), Weronika (IId), Kuba (Ic)

20 grudzień 2013. Kilka minut drogi od naszej szkoły. Wizyta w Zespole Dziennych Ośrodków dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Radzionkowie - niezapomniane chwile…

Zaproszenie, serdeczność opiekunów, najszczersze na świecie uśmiechy ich podopiecznych sprawiają, że choć mieliśmy być tylko „przelotem”, za chwilę jesteśmy już gośćmi przy wigilijnym stole. Młodzież oraz wychowawcy Ośrodka siedzą razem z nami. Jest uroczyście, radośnie, a kiedy trzeba panuje cisza i skupienie. Fragment Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu, modlitwa, kolędowanie, serdeczna rozmowa. Panuje nie dająca się wyrazić słowami, nadzwyczajna atmosfera spokoju i wzruszenia. Jedno krótkie spotkanie –  niesamowita lekcja pokory, pokonywania przeciwności, radości , słowem: nieoceniona lekcja życia! Czas szybko płynie, jesteśmy żegnani równie serdecznie jak witani. Do zobaczenia i DZIĘKUJEMY!

Opiekunki Szkolnego Koła Caritas wraz z uczniami (Karolina Kukla Ib, Natalia Szopa Ib, Jonasz Nowak Ic, Szymon Hajda Ic)

Refleksje  uczniów:
Karolina Kukla Ib:
„Dziś jako członkowie Caritas wraz z opiekunami odwiedziliśmy ośrodek ZDOREWiR. Najpierw złożyliśmy życzenia na ręce zastępcy Pani Dyrektor oraz przekazaliśmy pamiątkową bombkę dla naszych przyjaciół. Poszliśmy odwiedzić dzieci z gimnazjum i trafiliśmy na rozpoczęcie Wigilii. Razem z nimi pomodliliśmy się, a następnie pośpiewaliśmy kolędy. Była to chwila bardzo radosna oraz wzruszająca, dla wszystkich. Dzieci bardzo się cieszyły z naszych odwiedzin, na ich twarzach ciągle królował uśmiech i to był najlepszy prezent jaki mogliśmy od nich otrzymać. Nie zdawaliśmy sobie sprawy, że te dzieci mają tak ciepłe serca i okazują wiele radości.  Każdemu z nas uroniła się mała  łezka . Były to naprawdę wspaniałe i niezapomniane chwile.”

Natalia Szopa Ib: „Była niesamowita atmosfera! To niezwykłe, jak można się cieszyć z drobnych rzeczy. Możemy się od nich dużo nauczyć.”

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.