Zespół FESS - I miejsce w ARABESCE !

VII Festiwal Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Nowoczesnego "Arabeska" dobiegł końca.
Poziom festiwalu był ogromnie wysoki, profesjonalne szkoły tańca zaskakiwały niebanalnymi choreografiami, efektowne stroje wzbudzały publiczności.

Jak zawsze impreza wzbudziła ogromne zainteresowanie. Bilsko 60 zespołów z terenu całego Śląska (tysiąc osób, w tym również z Wrocławia wzięło udział w konkursie w trzech kategoriach wiekowych.
Jury czyli Sabina Woszek, związana z zespołem baletowym Opery Śląskiej, choreograf oraz Kamil Guzy, tancerz, choreograf, instruktor uczestnik programu "You can dance"oceniali:
- technikę i precyzję wykonania
- opracowanie choreograficzne
- ogólny wyraz artystyczny
- estetykę i dobór strojów

Zespoły prezentowały się w trzech kategoriach wiekowych a najwyższym przyznawanym miejscem było wyróżnienie I stopnia. Szkolny zespół Fess reprezentował nasze gimnazjum w drugiej kategorii prezentując choreografię "Oriental".
Po raz pierwszy udało nam się w festwialu na szczeblu wojewódzkim zająć najwyższe z mozliwych miejsce! Wyróżnienie I stopnia jest w tym roku nasze, a pamiątkowa statuetka dołączyła już do pozostałych trofeów zespołu!

Agnieszka Jochlik