Dar dla ZDOREWiR

17 stycznia chór szkolny zaprezentował podopiecznym ZDOREWiR oraz ich rodzicom, opiekunom i wolontariuszom wiązankę kolęd i pieśni bożonarodzeniowych w języku angielskim i niemieckim. Był to prezent - niespodzianka, którą ofiarowała społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka wychowankom ZDOREWiR, którzy w kościele św. Wojciecha zaprezentowali, przygotowane pod kierunkiem pracowników,  piękne przedstawienie jasełkowe.

Dziękujemy za zaproszenie.
Możliwość zaprezentowania efektów swojej pracy przed tak zacną publicznością była dla nas ogromnym zaszczytem
opiekunka chóru - mgr Weronika Sitarz

 

„Droga Widownio, w rzędach zasiądź, wsłuchaj się w ciszę, która płynie...” -rzecz o tegorocznych jasełkach ”Kolęda na Ziemi” podopiecznych ośrodka ZDOREWiR w Wojciechowej świątyni

 

Wspomnienie betlejemskiej nocy wywołuje zawsze niezapomniane wrażenia, które do głębi mogą poruszyć ludzką duszę. I chociaż jesteśmy już w trzecim tysiącleciu, tematyka Bożego Narodzenia wciąż raduje serca ludzkie, zwłaszcza gdy prawdę o Nim przekazują dzieci. Już po raz drugi, dzięki uprzejmości i życzliwości ks. proboszcza Damiana Wojtyczki, podopieczni radzionkowskiego ośrodka ZDOREWiR wraz ze swoimi opiekunami (nauczycielami, terapeutami) pokazali przepiękne jasełka „Kolęda na Ziemi”. Urokliwa sceneria wnętrza kościoła z klasyczną szopką betlejemską, iskrzące się światełkami choinki,  kolorowa dekoracja z betlejemskich gwiazd przy ołtarzu pięknie wpisały się w treści jasełek i komponowały ze strojami wykonawców. Przy dźwiękach kolęd i pastorałek popłynęła opowieść, przebogata w efekty wizualne. Dzieci i opiekunowie byli ubrani w przepiękne, oryginalne stroje, które w doskonały sposób przedstawiały ubiór  początku nowej ery. A potem pobieżeli do Betlejem w orszaku, w rytm poloneza, środkiem kościoła: aniołowie, pasterze, trzej królowie i dzieci, by pokłonić się małemu Jezusowi i złożyć dary Nowo Narodzonemu. Gdy u stóp ołtarza zasiedli Aniołkowie, wydawało się, że to ...przedsionek nieba.  Z pragnień serc wyśpiewane zostały pastorałki, szczególnie ta rzewna i piękna, zapraszająca „Jezuska” do „dziecięcego pokoiku”. Starania „zdorewirowskich” wychowanków oraz dyrekcji, opiekunów, nauczycieli, terapeutów i innych pracowników, nie pomijając nikogo, świadczą o tym, jak ważny był ten przekaz i ile serca włożyli wszyscy, aby rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, krewni i znajomi oraz zaproszeni goście  mogli uwierzyć, jak wielka jest moc miłości i chęć podzielenia się swoimi możliwościami, mimo że są one często ograniczone przez niepełnosprawność. Uroku całemu przedstawieniu dodawały uśmiechnięte buzie wykonawców i radość, że w kościele wszyscy tworzą swoistą  wspólnotę. Gościem niebanalnego przedstawienia był również  ks. proboszcz Damian Wojtyczka, który był zachwycony do głębi serca, co wyraził w krótkim słowie, skierowanym do zebranych. Dzieci otrzymały od ks. proboszcza pamiątkowy obrazek o tematyce Bożego Narodzenia. Na koniec widowiska wystąpił -w ramach prezentu niespodzianki- chór szkolny Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka, w liczbie trzydziestu wykonawców razem z opiekunką i dyrygentem, panią wicedyrektor Weroniką Sitarz z wiązanką cudownych kolęd i pieśni Bożonarodzeniowych, wykonanych w językach: angielskim i niemieckim. Zaśpiewali również soliści chóru: Aneta Szulc, Paulina Jacek, Dominika Kwiatkowska oraz Łukasz Ungier, dając wszystkim zgromadzonym nową „porcję” radości, płynącej z Bożego Narodzenia. Choć pieśni zabrzmiały w innych językach, były odebrane ze zrozumieniem ponadczasowej tematyki o Bożym Dziecięciu z betlejemskiej szopki.

Za pełne  czaru i uroku spotkanie Bożonarodzeniowe wszystkim należą się słowa Bóg zapłać!

Maria Kielar-Czapla, katechetka ZDOREWiR

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.