ZAGADKI OPTYKI

W czwartek, 6.02.2014r 45 uczniów klas III naszego Gimnazjum – pasjonatów nauki - wzięło udział w interaktywnej wystawie prezentującej zjawiska fizyczne – „Zagadki Optyki”.

Wystawa powstała w ramach projektu pt. „Instytut Odkrywania Tajemnic”, współorganizowanego przez Instytut Fizyki UŚ oraz powstałą przy Uniwersytecie spółkę OFF Science sp. z o.o.
„Zagadki Optyki” to pierwsza z realizacji, która ma na celu promowanie nauki w sposób nowoczesny i nietuzinkowy. Na wystawie „Zagadki Optyki” można obejrzeć i dotknąć tego, o czym dotąd czytało się w podręcznikach. „Instytut Odkrywania Tajemnic” proponuje niezapomnianą wyprawę do magicznego świata zjawisk optycznych. Wystawa składa się z 23 interaktywnych stanowisk, które pozwoliły zwiedzającym na samodzielne zapoznanie się z prezentowanym zagadnieniem. Każdy uczestnik  mógł w pełni zaangażować się w projekt, wykonując samodzielnie doświadczenia i wyjść z wystawy z przekonaniem, że fizyka to nie tylko trudna nauka dla ścisłych umysłów, ale wszystko to, co nas otacza i wspaniała zabawa !

Joanna Krakowiak - nauczycielka fizyki

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.