Szkolny Klub Europejski „Europysie” - TYDZIEŃ EUROPEJSKI

Szkolny Klub Europejski „Europysie” informuje:

1. Od 24 do 28 lutego odbędzie się w naszej szkole Tydzień Europejski.
  2. Od poniedziałku do piątku na korytarzach szkoły otwarta zostanie wystawa plakatów promujących państwa Unii Europejskiej – KONKURS plakatów. Termin ich dostarczania (nauczycielom języków obcych) upływa 20 lutego.
  3. W poniedziałek 24.02 KONKURS – każda klasa zaprezentuje wylosowany kraj, przygotowując dekorację swojej Klasopracowni, stroje („kto przebrany – niepytany”!)
  4. We wtorek, od dużej przerwy – „Europejska słodka przerwa”.

1. Dodatkowo w Tygodniu Europejskim przewidziane są następujące atrakcje:
  • Wtorek, 25 lutego, na lekcji z wychowawcą klasy – quiz wiedzy o krajach unijnych – każda klasa deleguje jednego przedstawiciela
  • Wtorek, 25 lutego – wizyta wolontariuszy z organizacji European Voluntary Service (EVS), pochodzących z Włoch, Hiszpanii i Ukrainy – lekcje otwarte
  • Piątek, 28 lutego – ogłoszenie wyników wszystkich konkurencji Tygodnia Europejskiego (najlepszy plakat, najlepiej udekorowana klasopracownia, najlepsze przebranie i najlepsza drużyna quizu wiedzy o krajach unijnych)

Życzymy udanej zabawy i prosimy o aktywne włączenie się w nasze działania. Śmiech

Organizatorzy:
Szkolny Klub Europejski “Europysie” pod przewodnictwem pani Agnieszki Jochlik