"Pułapka na myszy" - teatr online

6 marca br. o godz. 10.00 uczniowie Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie, a wraz z nimi uczniowie szkół gimnazjalnych województwa śląskiego, zobaczyli bezpośrednią transmisję spektaklu pt. „Pułapka na myszy”. Spektakl transmitowany był z Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie w ramach edukacyjnego projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół”.
Młodzi widzowie nieśmiertelną opowieść angielskiej królowej kryminału Agathy Christie zobaczyli w brawurowej inscenizacji polskiej królowej reżyserii teatralnej i kabaretowej - Olgi Lipińskiej. Spektakl "Pułapka na myszy", jest legendarnym spektaklem najdłużej nieprzerwanie granym przedstawieniem w historii angielskiego teatru - już od 60 lat bawi widzów londyńskiego St. Martin's Theatre, gdzie został zaprezentowany ponad 25000 razy! Rewelacyjne kreacje aktorskie artystów krakowskiego teatru i doskonałe, angielskie poczucie humoru przypadło do gustu uczestnikom tego artystycznego wydarzenia online. Uczniowie cieszyli się, że teatr  - ten z najwyższej półki - "przyjechał do nas" poprzez łącza internetowe. Swoimi

refleksjami i wrażeniami podzielili się, udzielając wywiadu dziennikarzom Telewizji Polskiej, programu informacyjnego Aktualności, którzy odwiedzili naszą placówkę. Szerzej o swoich wrażeniach ze spektaklu młodzież napisze w recenzjach, które przygotują na lekcjach języka polskiego.

Dziękujemy Telewizji Polskiej i Ministerstwu Oświaty za wspaniały projekt edukacyjny, w którym uczestniczymy od ubiegłego roku. Możliwość dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie jest nie tylko urozmaiceniem szkolnych zajęć, lecz przede wszystkim zaszczepia w młodych odbiorcach zamiłowanie do sztuki ambitnej i wartościowej.

Dzień 6 marca był dla gimnazjalistów  ogromnym wydarzeniem medialnym i artystycznym.

z-ca dyrektora, mgr Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.