Sukcesy w Miedzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "La Donna e Mobile"

7 marca 2014 r. 5 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „La Donna e Mobile”, zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie, z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet.

Młodzież gimnazjalna zaprezentowała wybrane wiersze o tematyce miłosnej w interpretacji przygotowanej pod kierunkiem swoich nauczycieli języka polskiego.

Naszymi  reprezentantami byli:
Oliwia Tobor, uczennica mgr Bogusławy Klimczok – wiersz Marii Pawlikowskiej Jasnirzewskiej „Pantofelki szkolne”
Arnold Wolszleger, uczeń mgr Bogusławy Klimczok – wiersz Erica-Emmanuela Schmitta „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu”
Katarzyna Bielecka, uczennica mgr Aleksandry Pachulskiej – wiersz Juliana Tuwima „Ewa”
Wiktoria Kazuch, uczennica mgr Aleksandry Pachulskiej – wiersz  El Melone „Kobieta”
Bartosz Niewiadomski, uczeń mgr Joanny Bojczyk – wiersz Małgorzaty Musierowicz „Język Trolli”.
W tym konkursie aż dwoje naszych uczniów zostało nagrodzonych!
Katarzyna Bielecka została uhonorowana WYRÓŻNIENIEM, a Bartosz Niewiadomski uplasował się na III miejscu.
Gratulujemy niezapomnianego spotkania z poezją uczniom i ich przewodniczkom duchowymŚmiech