AKCJA dla UKRAINY

 

Szkolne  Koło Caritas oraz Rada Młodzieży ogłaszają Szkolną Akcję dla Ukrainy.
Z inicjatywy szkolnej katechetki, mgr Marii Kielar - Czapla młodzież naszej placówki zainicjowała akcję charytatywną na rzecz dzieci z Ukrainy.
Pomysł zostanie zrealizowany dzięki współpracy pani Marii z księdzem Witoldem Józefem Kowalowem, który od 1992 roku jest proboszczem parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Ostrogu na Ukrainie. Pochodzący z Polski duchowny poprosił o pomoc w zakupie przyborów szkolnych oraz książek dla dzieci ukraińskich.
Akcja już trwa!!! Zakończy się 27 marca.
Można składać dary w wyznaczonym na korytarzu szkolnym miejscu, w postaci długopisów, kredek, mazaków, kolorowego papieru, farbek, pędzli, zeszytów, bloków rysunkowych itp.
21 marca odbędzie się "Słodka przerwa" dla Ukrainy, z której dochód przeznaczymy na zakup polskich Elementarzy dla dzieci.

 

KSIĄDZ VITOLD -YOSIF KOVALIV
Kapłan pochodzący z Archidiecezji Krakowskiej. Od 1992 roku proboszcz parafii p.w. Wniebowzięcia NMP w Ostrogu, , publicysta i wydawca, twórca dwumiesięcznika "Wołanie z Wołynia". Członek rzeczywisty Żytomierskiego Towarzystwa Naukowo-Krajoznawczego Badaczy Wołynia, wykładowca Narodowego Uniwersytetu "Akademia Ostrogska" (2002-2010). Członek Komisji Historycznej dla procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożego ks. Władysława Bukowińskiego. Odznaczony Medalem Pro Memoria Urzędu do spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie. Laureat IX Polonijnej Nagrody im. Ireny i Franciszka Skowyrów za całokształt twórczości na temat Kościoła katolickiego i Polaków na Wołyniu. Nagrodzony Złotym Medalem Stowarzyszenia "Wspólnota Polska" oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2012 otrzymał nagrodę "Małego Feniksa" za całokształt pracy i wydanie 77 pozycji wydawniczych. Członek Rady Naukowej Instytutu Badań Kościelnych w Łucku. Wydał na Ukrainie (reprint) książkę Marii Kielar-Czapli pt. „Portret duchowy. Ojciec Ludwik Wrodarczyk OMI”. W piśmie „Wołanie z Wołynia” ukazało się kilka artykułów Marii Kielar-Czapli na temat o. Ludwika Wrodarczyka OMI.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.