Pierwszy Dzień Wiosny dla Ukrainy

21 marca - pierwszy dzień wiosny - społeczność gimnazjalna powitała bardzo radośnie i pogodnie, dostosowując się do cudownej, ciepłej i rozświetlonej słońcem pogody. Szkolne Koło Caritas przygotowało "Słodką Przerwę" dla dzieci z Ukrainy.
Stoisko ze słodkościami ( serniczkami, makowcami, rogaliczkami od piekarza Bączkowicza, pączkami od piekarza Pietrygi, jabłecznikami, orzeźwiającymi sernikami z mandarynką i brzoskwinią, babeczkami i różnymi, pysznymi "wypiekami babuni", strudlem oraz kolorową watą cukrową), a także zestawem chrupiących sałat z sosami - czosnkowym i winegret i przepysznymi, wiosennymi koreczkami, komponowanymi na życzenie z rzodkiewek, ogóreczków i koktajlowych pomidorków przyciągało do siebie zarówno kolorystyką jak i zapachami.
Przygotowane przez uczniów produkty ( dzięki współpracy naszych kochanych rodziców) rozchodziły się jak przysłowiowe, ciepłe bułeczki.Przedstawiciele Rady Młodzieży zadbali o muzyczną oprawę przerw, podczas których młodzieżowe przeboje umilały zakupy i konsumpcję, wprowadzając wszystkich w radosny nastrój.
Rada Młodzieży ogłosiła również zwycięzców klasowego konkursu na strój wiosenny ( zielony, kwiatowy). Karnet na "Dzień bez pytania" oraz zdrową nagrodę w postaci pysznych jabłuszek, zdobyła klasa I d. Gratulujemy!
Najbardziej cieszy nas zebrany fundusz, który przeznaczymy na zakup Elementarzy i przyborów szkolnych dla dzieci ukraińskich.
Dziękujemy wszystkim organizatorom Pierwszego Dnia Wiosny dla Ukrainy oraz darczyńcom i kupującymŚmiech


BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.