DZIEŃ OTWARTY Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka

3 kwietnia 2014r. odbył się DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY, zorganizowany dla uczniów klas VI  szkół podstawowych.

Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie przygotowało dla zaproszonych uczniów, ich rodziców i nauczycieli szereg atrakcji będących wycinkiem szerokiej, atrakcyjnej i merytorycznej oferty szkoły. Mimo, że trudno jest przedstawić pełny obraz placówki w czasie trwającej zaledwie 3 godziny wielotematycznej prezentacji, udało się społeczności gimnazjalnej przekazać atmosferę panującą w szkole, przedstawić utalentowanych uczniów ( asystentów nauczycieli i pomysłodawców oraz animatorów poszczególnych, tematycznych prezentacji), nauczycieli – przewodników, stosujących i prezentujących najnowocześniejsze metody i formy pracy z uczniami oraz bazę placówki.

 

Naszych gości – uczniów klas VI – oprowadzali (wspierani przez uczniów - asystentów) nauczyciele: mgr Janina Heczko – Sapota, mgr Bogusława Klimczok, mgr Katarzyna Markusik, mgr Barbara Skiba, mgr Danuta Mikina i mgr Agnieszka Jochlik, którzy odpowiadali na wszystkie pytania, opowiadali o szkole i czuwali nad tym, aby szóstoklasiści uczestniczyli we wszystkich przygotowanych w poszczególnych klasopracowniach prezentacjach, zgodnie z harmonogramem, który przedstawiamy poniżej.
sala nr 5 – Wystawa regionalno - historyczna – prowadzenie: mgr Beata Duch i mgr Katarzyna Markusik

sala nr 6 - Koło dziennikarskie – prowadzenie: mgr Aleksandra Pachulska, mgr Beata Duch i kolegium redakcyjne gazetki szkolnej „Czarno na Białym”
sala nr 7 – Interaktywne lekcje fizyki, chemii i biologii – prowadzenie: mgr Joanna Krakowiak, mgr inż. Aldona Socha, mgr Barbara Kica, mgr Janina Heczko - Sapota
sala nr 8 – Stacja ekologiczna – przygotowanie i prowadzenie: mgr Izabela Leńdźwa, pracownicy Śląskiego Ogrodu Botanicznego
sala nr 9 – Szkolna Izba Regionalna/ Szkolne Koło CARITAS – przygotowanie i prowadzenie: mgr Mirosława Wojtas, mgr Maria Kielar – Czapla
sala nr 10 – „Matematyka na wesoło”/wystawa prac Techniki –przygotowanie i prowadzenie: mgr Danuta Mikina, mgr Zbigniew Gut, mgr Janina Siwakowska,
sala nr 12 – Spotkanie teatralno – kabaretowe – przygotowanie i prowadzenie: mgr Joanna Bojczyk i Kabaret „Pod O-Bojczykiem”

sala nr 18 –język angielski w grach i zabawach – przygotowanie i prowadzenie: mgr Sylwia Piekarczyk, mgr Ewelina Podzimska – Czerniewicz, mgr Agnieszka Rudoll

sala multimedialna – „Biblioteka, to coś więcej niż myślisz…” /Warsztaty filmowe - prowadzenie:  mgr Iwona Mliczek, mgr Bogumiła Szczudło oraz kolegium redakcyjno – reżyserskie uczniów; prezentacja filmu  o szkole „Jaś Fasola w bibliotece” ( nagranie i aktorzy – uczniowie aktywu bibliotecznego); warsztaty fotograficzne - prowadzenie: ks. Krzysztof Pyszny

SALA  GIMNASTYCZNA - zabawy sportowo-integracyjne ( wyścig w czerwonym tunelu, rozgrywki badmintona i wyścig drużyn na nartach) – przygotowanie i prowadzenie: mgr Jacek Nowak, mgr Jolanta Stanisz,  mgr Leszek Suder

Rozgrywki zabawowe przeplatały prezentacje muzyczne i taneczne: przygotowane przez zespół rockowy „Bez nazwy” 2 utwory  oraz improwizacje bluesowe w wykonaniu wybitnego absolwenta szkoły – Macieja Cholewy ( obecnie ucznia klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Tarnowskich Górach); piosenka w języku angielskim w wykonaniu Łukasza Ungiera – ucznia klasy III c  oraz piosenka w języku angielskim w wykonaniu Pauliny Jacek – uczennicy klasy I c. Uczniów przygotowała mgr Weronika Sitarz. Występ Zespołu Tanecznego FESS w układzie tanecznym „Gdy rodziców nie ma w domu”, przygotowała mgr Agnieszka Jochlik. Dźwiękowcem spotkania sportowo – artystycznego był niezrównany Łukasz Ungier wraz z asystentami ( uczniami klasy I).

Spotkanie w sali gimnastycznej ukoronowało wystąpienie dyrektora szkoły, mgr Marka Napieraja, który wręczył również uczestnikom Dyplomy upamiętniające aktywny udział uczniów klas VI w Dniu Otwartym Szkoły i obdarował przedstawicieli Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzionkowie Pucharem Dyrektora Szkoły dla Najbardziej Aktywnej Grupy Dnia Otwartego.
Słodkim podziękowaniem dla uczniów za wizytę w Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka były ( ufundowane przez Radę Rodziców) lizaczki z naklejonym na nich  logiem szkoły.

Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za wizytę w naszej szkole. Mamy nadzieję, że  dobrze się bawiliście i upewniliście się, że warto do nas wrócić 1 września. A więc do zobaczenia po wakacjach. Zapraszamy do Galerii zdjęć oraz na naszą stronę faceboocową.Śmiech

Serdecznie dziękuję za wkład pracy i ogromne zaangażowanie w przygotowanie i realizację Dnia Otwartego Szkoły w dniu 3 kwietnia 2014r. wszystkim członkom społeczności gimnazjalnej -uczniom, nauczycielom i rodzicom.


Koordynator Dnia Otwartego Szkoły
z-ca dyrektora,  mgr Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.