ORIENTACJA ZAWODOWA uczniów klas II

W dniach 12.03, 26.03, 31.03 i 4.04 uczniowie klas II wzięli udział – w ramach orientacji zawodowej - w zajęciach „Poznaję siebie – poznaję zawód” , prowadzonych przez pracowników Powiatowej Poradni Pedagogiczno – Psychologicznej.
Spotkanie to było jednym z cyklu zajęć mających przygotować uczniów do podjęcia decyzji związanej z dalszym kształceniem, czyli wyborem szkoły ponadgimnazjalnej.
Na główne moduły spotkania złożyły się: piramida decyzyjna- tworzenie wizji kariery zawodowej; ćwiczenia ankietowe z zakresu samopoznania; struktura szkolnictwa ponadgimnazjalnego; ćwiczenia – wiedza i umiejętności, a wymagania zawodowe. Efektem zajęć ma być zdobycie podstawowych informacji o elementach decyzji, zwiększenie samoświadomości cech, wartości, zainteresowań, umiejętności i wiedzy uczniów.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.