„Europysie” na spotkaniu z kulturą japońską

8 kwietnia uczennice naszej szkoły: Zuzanna, Martyna, Magda i Dominika, członkinie Szkolnego Klubu Europejskiego „Europysie”, wraz z mgr Agnieszką Jochlik i mgr Weroniką Sitarz wzięły udział w zorganizowanym przez Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie Festiwalu Osobliwości Kulturowych Świata „Around the Word”. Animatorkami  spotkania były panie Machiko Nakagawa – wolontariuszka z Japonii  oraz jej tłumaczka, pani Marta Czarnecka.
Uczennice gimnazjum, wraz z młodzieżą licealną obserwowały  wspaniałą prezentację kultury japońskiej osadzoną w historii tego wyspiarskiego, a zarazem egzotycznego dla nas – Polaków kraju. Młodzież poznała przepiękne, barwne stroje japońskie typowe dla poszczególnych okresów historycznych i tradycji oraz ceremonii, np. strój panny młodej, strój 18 – latki, stroje samurajów. Uczestnicy spotkania z kulturą japońską mieli również okazję skosztowania sushi oraz uczyli się sztuki spożywania posiłku pałeczkami. Wszystkich obecnych urzekła osobowość japońskiej prelegentki oraz piękno i melodyka  języka japońskiego. Dziękujemy społeczności licealnej za zaproszenie na tak interesujące spotkanie.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.