Przygotowania do kanonizacji Jana Pawła II

Trwają przygotowania do ogłoszenia papieża Polaka świętym.
"Jan Paweł II nadal przemawia do milionów chrześcijan na całym świecie nie tylko zapisanym słowem, stanowiącym prawdziwą skarbnicę, ale też świadectwem życia i służby, jakie zostawił w naszych umysłach i sercach. Jan Paweł II, szczególnie dziś, przemawia swoją świętością; swoim życiem w Bogu i dla Boga. Ta świętość będzie ostatecznie potwierdzona przez papieża Franciszka 27 kwietnia 2014 r."
[ kardynał Stanisław Dziwisz]

 

 

Społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie przygotowuje się również do wydarzenia, jakim będzie Kanonizacja Jana Pawła II.


Na korytarzach szkoły otwarta została wystawa plakatów wykonanych przez uczniów, poświęcona Janowi Pawłowi II.Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy "Niezwykła historia Lolka" na podstawie książki "Historia Karola Wojtyły".
Ukoronowaniem przygotowań duchowych do kanonizacji Papieża Polaka będzie przedstawienie w formie montażu słowno - muzycznego,
pod tytułem "Mamy świętego Papieża Polaka", połączonego z prezentacją multimedialną,opracowaną przez pana Michała Bernackiego, wg scenariusza napisanego przez mieszkankę naszego miasta, pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, dr Kornelię Banaś.

Przygotowywane pod kierunkiem mgr Weroniki Sitarz oraz mgr Józefy Tobor - pomysłodawczyni projektu - przedstawienie będzie zaprezentowane mieszkańcom Radzionkowa oraz społeczności gimnazjalnej. Po raz pierwszy - 27.04 o godzinie 17.00 w parafii p.w. Najświętszej Marii Panny w Radzionkowie - Rojcy. Następnie 29.04 o godz. 9.00 w sali gimnastycznej Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka. Trzeci raz przedstawienie zobaczą mieszkańcy Radzionkowa 29.04 o godzinie 19.00 w kościele św. Wojciecha.
Serdecznie zapraszamy parafian Radzionkowa do uczestnictwa w tym duchowo - artystycznym wydarzeniu.

z-ca dyr. Weronika Sitarz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.