„ A ja pójdę uściskać kochaną szkatułkę” - przedstawienie teatralne

9 kwietnia 2014r. uczniowie klasy 2 c pod opieką nauczycieli mgr Joanny Bojczyk oraz mgr Iwony Mliczek wybrali się do Bytomskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Skąpiec”. Molierowska komedia charakterów w wykonaniu aktorów Teatru „Cracovia” to prawdziwe dzieło sztuki. Komiczność scen, w których zostało zaprezentowane skąpstwo Harpagona oraz wielość elementów farsowych w połączeniu z doskonałą grą aktorską to prawdziwy majstersztyk. Barwne kostiumy, szyte przez artystów - krawców z Teatru Starego, Ludowego czy Groteski zachwycają urodą i wykonaniem.  Wszystko to dodaje  smaku i szyku przedstawieniu. Tym bardziej, że „Skąpiec” to przedstawienie lekturowe. Aktorzy udowodnili młodzieży, że lektura to coś wybitnego, nie bez przyczyny wybranego z całej gamy literatury polskiej czy światowej. Z całą odpowiedzialnością zachwyconego widza możemy stwierdzić, że spektakle przygotowane przez aktorów Teatru „Cracovia” są gwarancją wysokiego poziomu artystycznego.

Sekcja redakcyjna aktywu bibliotecznego wraz z nauczycielem bibliotekarzem

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.