NASZE WYPRAWY NAUKOWE - „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu”

W środę 09.04.2014r braliśmy udział w interaktywnej wystawie multimedialnej zorganizowanej przez Politechnikę Warszawską, pt.: „Od monokryształu Jana Czochralskiego do grafenu” . Głównym celem wystawy było przybliżenie osiągnięć profesora Jana Czochralskiego, jego dokonań oraz osiągnięć polskiej nauki w dziedzinie technologii materiałowej, a także ukazanie ogromnego potencjału przemysłu elektronicznego, w tym grafenu.

Na około 20 stanowiskach studenci Uniwersytetu Śląskiego wykonywali  różne eksperymenty. Wyeksponowane były  m.in. kryształy o ogromnych rozmiarach, radiomikroskop  Czochralskiego, szybki laser wykorzystujący struktury grafenowe. Jednym z elementów wystawy był monokryształ krzemu o imponujących rozmiarach. W postać profesora  Czochralskiego  wcielił się student UŚ, który prezentował wyciąganie kryształu cyny. Wystawa cieszyła się wielkim zainteresowaniem mimo, że tematyka nie należy do łatwych. Wielu naszych uczniów brało udział w zorganizowanym dla nich konkursie dotyczącym wystawy, a jedna z naszych uczennic  otrzymała  nagrodę ! Gratulujemy i zapraszamy na kolejne ekspedycje naukowe !

Opracowała : nauczycielka fizyki Joanna Krakowiak

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.