"Mamy świętego papieża Polaka"

29.04.2014r. społeczność Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka wzięła udział w uroczystym podsumowaniu przygotowań duchowych do kanonizacji papieża Polaka, Jana Pawła II. Było nim przedstawienie przygotowane pod kierunkiem mgr Weroniki Sitarz oraz mgr Józefy Tobor - pomysłodawczyni projektu -w formie montażu słowno - muzycznego, pod tytułem "Mamy świętego Papieża Polaka", połączone z prezentacją multimedialną,opracowaną przez pana Michała Bernackiego, wg scenariusza napisanego przez mieszkankę naszego miasta, pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach, dr Kornelię Banaś.

Jak wcześniej informowaliśmy, na korytarzach szkoły otwarta została wystawa plakatów wykonanych przez uczniów, poświęcona Janowi Pawłowi II.Biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy "Niezwykła historia Lolka" na podstawie książki "Historia Karola Wojtyły". Po zakończeniu przedstawienia pan dyrektor, mgr Marek Napieraj wręczył laureatom wyżej wymienionych konkursów symboliczne nagrody - książki o patronie szkoły, "Ojciec Ludwik Wrodarczyk OMI. Portret duchowy", napisanej przez szkolną katechetkę, mgr Marię Kielar - Czaplę. Nagrody w konkursie na plakat otrzymali: za III miejsce -Wiktoria Woźnica i Zuzanna Synoś z kl. III a, za II miejsce - Jakub Tobor z kl. I b, za I miejsce - Karolina Ziętek z kl. II a. Nagrody w konkursie literackim otrzymali: za I miejsce – Arnold Wolszleger, z kl. III a, za II miejsce – Jon Justyna z kl. III d, za III miejsce –   Natalia Szopa z kl. I b . GRATULUJEMYŚmiech

Wieczorem, w kościele św. Wojciecha w Radzionkowie, odbył się ostatni, trzeci pokaz przygotowanego przez uczniów przedstawienia.

W naszych sercach pozostanie wspaniała, niepowtarzalna atmosfera, którą stworzyli aktorzy i widzowie - uczniowie, nauczyciele i parafianie. Możemy więc stwierdzić, że w sposób niezwykły i godny uhonorowaliśmy Świętego Papieża Polaka, Jana Pawła II.

z-ca dyr. Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.