"Dziennikarz - zawód czy pasja?"

 

Dnia 9 maja 2014 roku członkowie Kolegium Redakcyjnego Szkolnej Gazetki "Czarno na Białym" oraz pasjonaci  sztuki dziennikarskiej naszego Gimnazjum wzięli udział w Dniu Otwartym Funduszy Europejskich zorganizowanym przez Filię Młodzieżowego Biura Pracy w Radzionkowie pod hasłem : "Dziennikarz - zawód czy pasja?".

 

 

W ramach tego przedsięwzięcia nasi uczniowie  wzięli udział w spotkaniu z Panią Hanną Kampą, dziennikarką "Gwarka".
Podczas rozmowy młodzież pozyskała cenne informacje na temat pracy dziennikarza oraz specyfiki dziennikarstwa prasowego. Rozmawiano o tym, jak przebiega  proces zbierania materiałów go artykułu, jakie cechy powinien mieć dobry artykuł, w  jaki sposób  powstaje gazeta? Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, Pani Hanna chętnie odpowiadała młodym adeptom sztuki dziennikarskiej na wszystkie pytania. Ponadto Dziennikarka wyjaśniła uczniom tajemnicze pojęcia: lid oraz szpunt.
Wiedza pozyskana podczas spotkania zaowocuje w pracy Koła Dziennikarskiego, a Pani Hanna obiecała odwiedzić nasze Gimnazjum z ciekawą propozycją warsztatów.

Opiekunka gimnazjalnych dziennikarzy, mgr Aleksandra Pachulska

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.