„MAGICZNE PIÓRO” – spotkanie autorskie z mediewistką, pisarką fantasy i publicystką Anną Brzezińską

Pisarka, mediewistka i wydawczyni,  autorka fantasy, której dzieła cieszą się równie wielką popularnością, co utwory Andrzeja Sapkowskiego była gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzionkowie. Młodzież ze Szkolnego Koła Literatów skupiona wokół  Biblioteki szkolnej miała zaszczyt być uczestnikiem tego niebywałego wydarzenia. Pisarka pięknie i barwnie opowiadała  o początkach swojego pisarstwa, pasji historycznej i studiach w Budapeszcie, które przewartościowały jej pojęcia wojny, totalitaryzmu i niebezpieczeństwa. Autorka zadebiutowała opowiadaniem, „A kochał ją, że strach”, które przyniosło jej Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla. Prawdziwą sławę przyniosła jej jednak saga o zbóju Twardokęsku. Uczestnicy spotkania z uwagą i  skupieniem słuchali niesamowitych opowieści pisarki osnutych rysem historii. Padały pytania dotyczące jej twórczości oraz życia  prywatnego. Nazywana „ pierwszą damą polskiej literatury fantasy” z pewnością na ten tytuł zasługuje. Takie niezwykłe spotkania na długo pozostają w pamięci nastolatka a wzorce wybitych osobowości zaowocują w ich życiu.

 

Szkolni Bibliofile wraz z opiekunem mgr Iwoną Mliczek

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.