WARSZTATY DZIENNIKARSKIE - spotkanie z dziennikarką Marianną DURCZOK

22 maja szkolni pasjonaci dziennikarstwa spotkali się w sali multimedialnej Gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie z dziennikarką, panią Marianną DURCZOK . Było to nie lada wydarzenie dla społeczności gimnazjalnej oraz dla zaproszonych przez kolegium redakcyjne naszej gazetki szkolnej "Czarno na Białym", uczennic klasy dziennikarskiej Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie. Podczas dwuczęściowego spotkania uczniowie marzący o pracy dziennikarza mogli dowiedzieć się o życiu i dorobku pani Marianny, która w niezwykle ciepły i życzliwy sposób opowiadała o sobie i odpowiadała na liczne pytania zgromadzonej w sali młodzieży. W drugiej, warsztatowej części spotkania uczniowie - podzieleni na zespoły zadaniowe - przygotowywali się do przeprowadzenia wywiadu na wybrany przez siebie temat. Mistrz - Marianna Durczok - prowadziła młodych adeptów dziennikarstwa poprzez kolejne meandry tej profesji.
Serdecznie dziękujemy za wzbogacenie młodych ludzi w wiedzę - nie tylko związaną z samym dziennikarstwem.

Szeroką relację z warsztatów zamieścimy w późniejszym terminie. Będzie to artykuł Kolegium Redakcyjnego "Czarno na Białym", w którym młodzież podzieli się z Wami swoimi wspomnieniami i refleksjami.

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.