Obłóczyny naszego absolwenta, dziś kleryka Błażeja

„Nie wyście mnie wybrali, ale ja was wybrałem”(J 15,16)

Słowa te skierował do dwudziestu trzech kleryków trzeciego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Katowicach rektor ks. dr Marek Panek podczas uroczystej mszy świętej, na której absolwent naszego gimnazjum - Błażej Bryk przyjął strój duchowny - sutannę, czyli zewnętrzny  znak przynależności do Chrystusa, oddania się Jemu i oderwania się od umiłowania świata materialnego. Ks. rektor mówił o wyborze stanu duchownego, który jest wielką tajemnicą dla każdego. Zadał pytanie, czy jest ono tylko marzeniem? Obłóczyny to kolejny etap potwierdzenia swojego powołania. „Wybrałem Was, abyście szli, abyście trwali. Amen”- sparafrazował słowa Chrystusa. Klerycy zostali ubrani w poświęcone sutanny poza kaplicą seminaryjną. Błażejowi towarzyszył w tym ważnym dla niego momencie życia ks. proboszcz Damian Wojtyczka, który pomagał w ubraniu duchownego stroju, rodzice, rodzina, była wychowawczyni Agnieszka Jochlik, z-ca dyrektora Weronika Sitarz oraz katechetka Maria Kielar-Czapla. Bardzo wzruszającym  przeżyciem zarówno dla kleryków i zgromadzonych rodzin i bliskich był powrót ubranych w kleryków do kaplicy. Obecni na uroczystości Obłóczyn odczuwali duchową radość, promieniującą od młodych kleryków, poznających kolejną tajemnicę swego przeznaczenia.

Wdzięczni Błażejowi za zaproszenie i możliwość uczestniczenia w tym ważnym dla niego dniu, pragniemy skierować najlepsze życzenia,  również w imieniu całej społeczności gimnazjum im. Ojca Ludwika Wrodarczyka w Radzionkowie, byś zawsze kroczył drogą powołania, pełny młodzieńczego entuzjazmu i wiary.

Maria Kielar-Czapla/Weronika Sitarz

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.