Młodzi pasjonaci chemii na warsztatach - laboratoriach chemicznych Politechniki Śląskiej

 

W kwietniu bieżącego roku uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie oraz zaproszeni uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z chemii na Wydziale Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej.
Młodzi naukowcy mieli okazję samodzielnie wykonywać doświadczenia chemiczne, sprawdzając równocześnie poziom przyswojonej wiedzy teoretycznej.
Pomoc pracowników naukowych nadzorujących nasze działania powodowała, że stres, który był na początku, szybko minął. Pomocą młodszym kolegom służyli również tegoroczni maturzyści.
Wiadomo, że jeżeli coś zobaczysz, dotkniesz, przeanalizujesz łatwiej to zrozumiesz i zapamiętasz. Najciekawsze były doświadczenia, w których zmieniały się barwy reagentów, było naprawdę kolorowo. Z pewnością bez problemu będziemy potrafili przygotować na własny użytek roztwory o określonych stężeniach.
W czasie, gdy uczniowie byli pochłonięci przelewaniem, odmierzaniem, zapisywaniem równań reakcji chemicznych oraz obliczeniami, opiekunka grupy, pani prof. Danuta Rogozińska, zajęła się fotografowaniem, czego efekty można zobaczyć na stronie internetowej Liceum. W tym roku szkolnym był to już drugi taki wyjazd, który podobnie jak wszystkie pozostałe zapadnie nam na długo w pamięć. ( artykuł przedrukowany ze strony LO w Radzionkowie)
A my jeszcze raz bardzo dziękujemy za zaproszenieŚmiech

 

BIP

logo BIP

Polski Portal Edukacyjny
Polski Portal Edukacyjny

Nasz FacebookFACEBOOK

Nasze Miasto

Copyright © 2015. All Rights Reserved.